Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтавський театр Гоголя закриє сезон “Наталкою-Полтавкою”

Полтавський академічний музично-драматичний театр імені Миколи Гоголя свій театральний сезон закриє виставою “Наталка-Полтавка”. Покажуть її 24 червня о 18:00.

Про це йдеться на сайті театру.

“Наталка-Полтавка” – опера на 2 дії. Триває дві години. Її режисер – Ірина Нестеренко.

Іван Котляревський написав свій драматичний твір у 1819 році спеціально для трупи полтавського театру, де обіймав посаду одного з директорів. Цікавим історичним фактом є і те, що роль виборного Макогоненка була призначена актору трупи, видатному майстру сцени Щепкіну Михайлу Семеновичу. За всю історію полтавського театру опера нараховує 5 постановок. Прем’єра останньої – 22 березня 2012 року.

Коротко про сюжет: В українському селі поблизу Полтави, що розташувалася біля річки Ворскла, живе вдова Терпилиха зі своєю донькою Наталкою, яка вже чотири роки чекає свого коханого Петра, що пішов з рідної домівки на заробіток. В бідну, але красиву і добру дівчину закохується судовий урядовець, возний Тетерваковський. Залучившись підтримкою сільського виборного Макогоненка, який умовляє стару Терпилиху вплинути на дочку, після довгих умовлянь, тиску і сліз, відбуваєються заручини Наталки з возним. Але раптом до села повертається Петро.

Система Orphus