Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавський краєзнавчий музей оновлюватимуть: планують зробити ремонт залів першого поверху

Головну візитівку області — Полтавський краєзнавчий музей імені В. Кричевського — планують комплексно оновити. Для цього проводитимуть ремонтні та реекспозиційні роботи залів на першому поверсі будівлі.

Оглядову екскурсію для депутатів Полтавської обласної ради сьогодні, 23 червня, провели перед початком засідання постійної комісії з питань освіти, науки та культури. Депутатам розповіли, що конкретно заплановано зробити під час ремонтних робіт.

За словами заступника директор музею Катерини Бабіч, на оновлення залів I поверху виділена пряма субвенція з Офісу Президента у розмірі 100 млн грн.

“Ці кошти будуть витрачені на найдорожчі роботи, повязані з відновленням художньої частини, індивідуальним виробництвом кахлів. Адже нинішня вхідна зона не адаптована до сучасного музейного побуту. Буде зроблена зона гардеробу, рецепції. В основному фонді музею налічується 300 тисяч експонатів. Також є близько 100 тисяч наукового фонду. А в експозиції музею представлено лише 30 тисяч експонатів. Ця субвенція виділялась за важливої умови — щоб у музеї були створені належні експозиції. Нинішні представлені у вітринах, яким більше 50-ти років”, – розповідає Катерина Бабіч.

У порядку денному депутати розглянули і підтримали проєкт рішення “Про фінансування комплексного проведення ремонтних та реекспозиційних робіт залів I поверху”. За кошти обласного бюджету заплановано розробити художній дизайнерський проєкт, згідно з яким будуть замінені вітрини, задіяні сучасні системи презентації — підсвітка, інтерактиви, інклюзія – придбають виставкові стенди, розроблять технічні завдання для виробництва меблів під інвідивідуальне виготовлення.

“В одному із залів стоїть мамонт. Він і далі буде знаходитись, але його можна підсвітити, щоб він видавав звуки, облаштувати інтерактивну панель. Відділ природи за день проходить понад 500 дітей. Для них теж потрібно робити музей цікавим. Зараз бачимо мінімум інклюзії, максимум тріщин на стінах, відсутність належної системи електрифікації. А вона була закладена в 1954-1956 роках”, – зазначила Катерина Бабіч.

Загалом, завдяки проєкту реставрації в музеї буде повністю замінена система пожежогасіння і безпеки — камери, датчики розбиття скла тощо. Заплановано зробити музей інклюзивним, щоб люди маломобільних груп населення мали змогу піднятись на всі три поверхи.

Також планують розробити проєкт ремонту санвузлів, де буде кімната для маломобільних груп.

У великій, 22-й залі на другому поверсі, заплановано облаштувати сучасну систему конференц-звязку для проведення різноманітних міжнародних онлайн-заходів тощо. А 16-у залу, теж на другому поверсі музею, вже готують до ремонтних робіт — там оновлюватимуть експозицію “Полтавщина у вінку Незалежності”.

Після масштабного оновлення залів першого поверху, у музеї готуватимуть до оновлення залів другого поверху.

Система Orphus