Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавська облрада готує Звернення до Президента, Уряду та ВР щодо врегулювання питань у сфері податкового законодавства

Депутати Полтавської обласної ради планують звернутися до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України щодо врегулювання деяких питань у сфері податкового законодавства.

“Працівники сільського господарства Полтавської області занепокоєні ситуацією, яка розгортається навколо планів Уряду викладених у законопроектах «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (реєстр.No 5600) та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків з платників податків-суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері сільського господарства» (реєстр.No 5636)”, – йдеться у проєкті Звернення.

За словами депутата Полтавської обласної ради Володимира Куцовола, прийняття цих законопроєктів не дасть бажаного результату.

“Ми підтримуємо виведення з тіні аграрного сектору, але є один момент. Законопроєктом №5636 збільшуємо ставку єдиного податку. Тобто, якщо в 5600 грн розглянемо мінімальне податкове навантаження 5%, то на сьогодні – це 3500 грн по Україні. Тобто, ми навантажуємо легально працюючий бізнес, але не спонукаємо виведення з тіні тих підприємств, які мали б бути виведені в результаті прийняття цих змін”, – розповів Володимир Куцовол.

Депутат обласної ради додав, що прийняття Звернення зумовлене потребою детінізації відносин у сфері виробництва сільськогосподарської продукції та запобіганню погіршення умов ведення легального сільськогосподарського бізнесу.

Постійна комісія Полтавської обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин розглянула та рекомендувала винесення на сесію, яка відбудеться 6 липня, проєкт рішення “Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України щодо врегулювання деяких питань у сфері податкового законодавства”.

Система Orphus