Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Плануємо всі населені пункти області забезпечити інтернетом, – Ігор Панченко

4 червня заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко презентував основні напрями та цілі оновленої Стратегії розвитку Полтавщини до 2027 року в сфері цифрової трансформації області.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

 

“Перше завдання у побудові структури цифрової трансформації – створення ефективної команди. Визначаємо заступників із питань цифрового розвитку – так званих CDTO. Розпорядженням голови облдержадміністрації визначено відповідальних осіб із питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації в структурних підрозділах облдержадміністрації та райдержадміністраціях, визначено цифрових лідерів у громадах області та створено телеграм-канал “Цифрова Полтавщина” для їхньої координації. У громадах, які мають населення понад 100 тис осіб,  CDTO має бути як окрема посадова особа”, – зауважив Ігор Панченко.

За словами Ігоря Панченка, розвиток цифрової інфраструктури має на меті: перше – підключення всіх закладів соціальної інфраструктури до інтернету; друге – забезпечення інтернет-покриттям усіх населених пунктів; третє – облаштування відкритими WI-FI зонами громадських місць; четверте – створення Дата-центру.

“Наші плани на майбутнє – підключити до швидкісного інтернету понад 1300 закладів освіти, 80 об’єктів охорони здоров’я, 90 закладів соціального захисту, понад 1600 закладів культури, створити 60 ЦНАПів та 34 територіальні органи Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Зокрема, інтернет-покриття має бути у всіх без винятку населених пунктах, в тому числі й на дорогах державного, обласного та місцевого значення. Прагнемо, щоб 100% населення області мало високошвидкісний мобільний інтернет”, – зауважив Ігор Панченко.

Спільно з територіальними громадами планують облаштувати відкриті WI-FI зони у громадських місцях: приміщеннях державних та місцевих органів, соціальних закладів, комунальних установ, щоб усі відвідувачі мали змогу вільно користуватися інтернетом.

“У планах – підключення органів місцевого самоврядування до Дата-центру та формування комплексної системи захисту інформації для захищеності даних. Такий крок дасть змогу створювати інформаційні продукти на безпечній та надійній платформі, не замовляючи подібні послуги в посередників і значні кошти”, – зазначив Ігор Панченко.

Система Orphus