Ви тут:
Суспільство Україна 

Передчасна смертність у 66,5% випадків відбувається через захворювання серцево-судинної системи, – Сергій Матієнко

Передчасна смертність у 66,5% випадків в Україні відбувається через захворювання серцево-судинної системи.

Про це повідомив радник керівника Офісу Президента Сергій Матієнко під час виступу на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Здорова Україна».

«Для того, щоб сфокусуватися на конкретних питаннях, ми вивчили структуру смертності українців і нам стало зрозуміло, що передчасна смертність у 66,5% випадків відбувається через захворювання серцево-судинної системи і майже у 13% через ракові захворювання. Якщо ми знизимо смертність з огляду на ці факти, то таким чином зможемо скоротити передчасну смертність населення в цілому», – зазначив Матієнко.

За його даними, згідно з аналізом факторів ризику, які призводять до передчасної смертності, є недолік рухової активності міського населення, так звана гіподинамія і той букет проблем, який вона далі викликає в організмі.

«Це і надмірна вага тіла, ожиріння, і як наслідок, гіпертонічні захворювання, порушення цукрового обміну, порушення обміну холестерину, що надалі приведе до більш важких захворювань і до смерті. Звідси ж велика кількість шкідливих звичок: вживання алкоголю, куріння та незбалансоване харчування – високе споживання солі, недостатня присутність в раціоні харчування овочів і фруктів, клітковини і високостресове життя – нестача відпочинку, сну тощо. Якщо ми зможемо зменшити процентний вміст в житті українців ось цих факторів ризику – це гарантовано призведе до зниження передчасної смертності і збільшиться тривалість життя», – підкреслив Матієнко.

Система Orphus