Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Передача коледжів та закладів профосвіти у комунальну власність: покроковий алгоритм для керівників облради та ОДА

Для керівників обласних рад та облдержадміністрацій Міністерство освіти і науки  розробило покроковий алгоритм щодо передачі закладів фахової передвищої (коледжів) та професійної освіти з державної в комунальну власність.

Алгоритм передбачає 5 кроків, які мають здійснити управлінці для правильної передачі майна та взяття його на баланс громади, повідомляють у МОН. Відсьогодні, 15 червня, відповідні методичні рекомендації розміщені на сайті Міністерства освіти.

“Передача закладів професійної та фахової передвищої освіти в комунальну власність – це складний і тривалий процес. Нині менше половини закладів професійної освіти  подали до МОН пакети документів для передачі. Щоразу, коли опрацьовуємо їх, знаходимо неточності або відсутність деяких правовстановлюючих документів на майно. Сподіваюсь, що надіслані рекомендації допоможуть краще розуміти всі етапи передачі майна на місцевий рівень. Отже, пришвидшать цю процедуру на всіх рівнях”, – зазначив заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук.

Алгоритм передачі закладів фахової передвищої та професійної освіти складається з таких кроків:

1.Формування Міністерством освіти і науки пропозиції щодо передачі закладу фахової передвищої або професійної (професійно-технічної) освіти з державної в комунальну власність. Для формування такої пропозиції, місцева рада або місцева державна адміністрація, якій делеговані повноваження з управління закладами освіти, подає до МОН пакет документів для здійснення передачі.

2.Подання Міністерством освіти і науки пропозиції щодо передачі закладу освіти з державної в комунальну власність. За результатами опрацювання поданих пропозицій МОН подає Міністерству економіки України пакети документів закладів освіти для передачі їх з державної в комунальну власність. У разі невідповідності пакетів документів вимогам законодавства МОН повертає їх на доопрацювання заявникам.

3.Прийняття розпорядження Кабінету Міністрів України про передачу закладів освіти з державної в комунальну власність.

4.Оформлення акта приймання-передачі цілісних майнових комплексів закладів освіти у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, включно з правами юридичної особи.

5.Звернення щодо внесення Державним реєстратором запису про реорганізацію державних закладів до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

“Якщо органи місцевого самоврядування обласного рівня відмовляються прийняти з державної власності цілісні майнові комплекси закладів освіти, МОН готове розглядати пропозиції щодо передачі такого майна в комунальну власність міст за умови погодження такої передачі відповідними обласними державними адміністраціями та обласними радами”, – йдеться у повідомленні.

Оприлюднені методичні рекомендації можна використовувати під час підготовки та внесення змін до власних нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування рад та місцевих державних адміністрацій.

Система Orphus