Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Пам’яті загиблого у теракті в Харкові Данила Дідіка: Океан Ельзи і аlyona аlyona випустили кліп “Країна дітей”

1 червня, у День захисту дітей, гурт “Океан Ельзи” разом з реп-виконавицею alyona alyona випустив нову пісню “Країна дітей”. Слова до пісні написав український поет Сергій Жадан.

“Країна дітей” – присвята дітям України, які постраждали внаслідок війни, збройних конфліктів, терактів. Прем’єра до Міжнародного дня захисту дітей – це нагадування, що, перш за все, діти потребують захисту від вчинків дорослих, від їх безвідповідальних та жорстоких рішень, йдеться на сайті ОЕ.

Наприкінці 2020 року Сергій Жадан запропонував Святославу Вакарчуку створити пісню на його вірш, присвячений пам’яті Данила Дідіка, хлопця, який у 2015 році загинув у Харкові внаслідок теракту під час Маршу єдності.

“Для мене це дуже приватна пісня. Попри те, що в ній йдеться про речі, які стосуються нас усіх. Надто щемкою є тема дітей, які мусять робити вибір, які прикривають собою дорослих, які, проростаючи в небо, фактично це небо над нами тримають. Мені дуже б не хотілося, щоби ця композиція сприймалась пафосно. Вона про речі болючі, але такі, що дають надію. Передусім це пісня, звісно, про любов”, – розповів Сергій Жадан.

Лідер Океану Ельзи погодився, бо текст – пронизливий і точний – просто не може залишити байдужим. Вакарчук написав композицію в дуже нехарактерній для себе манері.

“В останні пів року я почав вивчати гіп-гоп культуру і класичний реп початку 90-х. І спробував уявити, щоби було, якби я читав. Так і записав демо. А потім в мене з’явилася ще одна ідея: саме на цю пісню зробити дует з alyona alyona, тому що вона не тільки нове і актуальне покоління, але вона ще й мала стосунок до дітей, бо була вихователькою в садку і відчуває цю тему, як ніхто інший”, – зазначив Святослав Вакарчук.

Також Альона написала свою частину тексту, який читає в треку.

“Святослав розказав мені, що є чудовий вірш, написаний Сергієм Жаданом і то буде новою піснею ОЕ. Він награв на піаніно мелодію, наспівав текст, і кожен рядок, кожна нотка запали мені в душу. Я з великим задоволенням погодилася на те, щоб записати цей фіт, адже така тема мені близька. Серед моїх підписників є дуже багато дітей з різних регіонів країни, зокрема тих, які вимушені були покинути східну Україну. Для мене велика честь сказати кілька слів про них, висловити їм свою підтримку і слова вдячності саме в тій манері, в якій я це вмію робити найкраще – присвятити трек”, – розповіла alyona alyona.

Процес роботи над піснею був настільки інтенсивним, що виникла ідея записати і випустити одночасно дві версії пісні: оригінальну версію ОЕ та стилістично іншу версію від alyona alyona.

Обидві версії вийдуть на стрімінгових платформах 1 червня. А відео Океану Ельзи та лірік відео alyona alyona – на YouTube-каналах музикантів відповідно.

Відео до пісні відзнято на початку травня у місті Лисичанськ на сході країни. Ідея відео належить Святославу Вакарчуку. Головними героями стали діти від 8 до 13 років, які проживають там.

За спільним рішенням виконавців, кошти з монетизації спрямують на благодійність. Зокрема, Океан Ельзи свою частину направить на благодійний проект “Жовтий автобус”, мета якого – творча освіта та створення умов для інтелектуального і творчого розвитку дітей, насамперед – дітей сходу України.

alyona alyona планує передати свою частину коштів на допомогу дітям з орфанними хворобами, потреби яких добре знає, бо весь 2021-й присвятила допомозі цим дітям.

Окрім того, Океан Ельзи вперше випустить NFT на фрагменти пісні “Країна дітей”, кошти від продажу яких будуть також передані на благодійність.

Система Orphus