Ви тут:
Суспільство 

Оновлений інтерфейс та без гострих кутів: представили Windows 11

Через шість років після представлення “десятки” презентували нову операційну систему.

Як повідомляє ТехноФан, розробник Microsoft неодноразово оголошував, що випуск нової операційки не планується, всі нові фішки та поліпшення повинні були поширюватися на рівні оновлень, як в іграх. Однак несподівано для всіх Microsoft змінила плани та вирішила випустити Windows 11. Спочатку в мережу втік бета-образ операційки, а 24 червня відбулася офіційна презентація.

Windows 11 має оновлений призначений для користувача інтерфейс, відповідний рекомендаціям Microsoft Fluent Design; напівпрозорість, тіні та закруглені кути переважають у всій системі. В системі використовується перероблене меню «Пуск», яке розташоване посередині панелі завдань, в ньому відсутні живі плитки. Панель завдань також по центру та обтічна. Функція Task View, представлена в Windows 10, відрізняється оновленим дизайном. Інші зміни в системі включають нові системні значки, звуки та віджети. Значна частина інтерфейсу та меню «Пуск» надихається скасованою версією Windows 10X.

За інформацією ITC.ua, Windows 11 включає в себе новий шрифт Segoe UI Variable. Шрифт розроблений для кращого масштабування з сучасними дисплеями з високим DPI, що в старому Segoe UI не враховувався.

Мінімальні системні вимоги Windows 11

Процесор: 64-розрядний двоядерний CPU з тактовою частотою не менше 1 ГГц
ОЗУ: 4 ГБ
Вільне місце на диску: 64 ГБ

Системна прошивка: UEFI, функція безпечного завантаження Secure Boot і криптографічний процесор TPM версії 2.0

Відеоадаптер: сумісний з DirectX12 або більш пізньої версії та графічний драйвер WDDM 2.0

Дисплей: 9-дюймовий екран з роздільною здатністю 1366 × 768 точок

Інтернет-з’єднання і канал Microsoft:

  • версія Windows 11 Home Edition вимагає підключення до інтернету та обліковий запис Microsoft для завершення налаштування пристрою при першому використанні;
  • для перемикання з Windows 11 Home в режим S Mode також потрібно підключення до інтернету;
  • для всіх випусків Windows 11 потрібно доступ в Інтернет для виконання оновлень, а також для завантаження і використання деяких функцій.
Система Orphus