Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Обстеження та ліки при COVID-19: за що має платити пацієнт

У Національній службі здоров’я розповіли, коли обстеження та ліки оплачує держава, а коли сам пацієнт.

Відтак:

– Пацієнтів із легкою та середньої тяжкості формами захворювання, які не мають показань до госпіталізації, рекомендовано лікувати в амбулаторних умовах. Рішення про місце лікування приймає сімейний лікар, з яким пацієнт уклав декларацію.

– При необхідності лікар призначає тест на коронавірус – швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2 або ПЛР. Також лікар, оцінивши стан пацієнта, може виписати е-направлення на інші додаткові обстеження чи аналізи. Всі обстеження за електронним направленням безоплатні.
Якщо пацієнт проходить обстеження на власний розсуд, це не входить у перелік безоплатних послуг. Пацієнт оплачує їх самостійно.

– При домашньому лікуванні рекомендовано симптоматичне лікування – наприклад, жарознижувальне, призначене лікарем. Ліки при домашньому лікуванні оплачуються пацієнтом. Відшкодування державою не передбачено.

– При госпіталізації в стаціонар пацієнт отримує усю необхідну медичну допомогу безоплатно. Також усі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19, входять до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних закладів.

Якщо в закладі, який має контракт з НСЗУ на надання стаціонарної допомоги при COVID-19, вимагали купувати ліки та інші витратні матеріали, потрібно повідомляти про такі випадки і залишити скаргу на сайті НСЗУ у розділі “Громадяни”.

Система Orphus