Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Назвали фрукти, які допоможуть знизити тиск

Лікування гіпертонії знижує ризик несприятливих наслідків, таких як серцево-судинні або цереброваскулярні захворювання, погіршення зору через пошкодження сітківки та ниркова недостатність.

Цитрусові, у тому числі грейпфрут, апельсини та лимони, можуть знижувати тиск, і не лише вони, пише maximum.fm.

Цитрусові мають антигіпертензивні властивості. Просте сліпе рандомізоване перехресне дослідження за участю 22 здорових пацієнтів у віці 18-59 років показало, що після вживання 500 мл/день комерційного соку китайських цитрусових кров’яний тиск знизився, натомість натуральний апельсиновий сік не показав значних ефектів.

Банани – це один з фруктів, який широко відомий як відмінне джерело калію, але менш відомо, що гранати також є багатим джерелом. Згідно з виданням, гранати можуть містити близько 666 мг калію (422 мг у банані).

У дослідженні, опублікованому в Національній медичній бібліотеці США Національних інститутів здоров’я, були вивчені фрукти і їх вплив на гіпертонію.

У дослідженні зазначається: “Дієти, багаті фруктами, продемонстрували ефективність у контролі артеріального тиску. Механізми, за допомогою яких фрукти й овочі можуть допомогти контролювати кров’яний тиск, розрізняються залежно від змісту в них калію, флавоноїдів і поліфенолів, а також вмісту клітковини”.

Учені довели, що рівні калію у сироватці обернено пропорційні артеріальному тиску. При цьому антигіпертензивні дієтичні втручання сприяють зниженню споживання натрію та збільшення споживання калію, щоб поліпшити співвідношення натрію і калію у раціоні.

Фото: freepik

Система Orphus