Ви тут:
Суспільство Україна 

Нацполіція попереджає про небезпечну спам-розсилку нібито від державних установ

У пресслужбі Нацполіції повідомили, що сьогодні різко зросла кількість звернень щодо отримання електронних листів від нібито державних установ.

Наприклад, сьогодні зранку нібито з електронної пошти управління патрульної поліції у м. Києві kyiv2@patrol.police.gov.ua різним державним органам та приватним компаніям надходили листи від імені начальника Департаменту патрульної поліції з контекстом: на вас заведена кримінальна справа, терміново надайте інформацію, інакше вам буде виписано штраф

“Інформуємо, що жодних подібних листів Департамент патрульної поліції та управління патрульної поліції у містах не надсилали. Це — атака кіберзловмисників. Також застерігаємо, що електронні листи зі схожим змістом (про несплачені податки, кримінальні справи тощо) можуть надходити й нібито від інших держустанов. Така розсилка небезпечна, тому що листи містять додатки, відкриваючи які, відбувається завантаження вірусного файлу, який заражає комп’ютер”, – йдеться у повідомленні.

Правоохоронці просять українців бути пильними:

– дотримуватись інтернет-гігієни та в жодному разі не відкривайте будь-які запаролені архіви та файли, що надходять на вашу електронну пошту;
– стежити за встановленим та оновленим антивірусним програмним забезпеченням.
звертати увагу на електронну адресу відправника листа та перевіряти її достовірність, оскільки спам-повідомлення відправляються з неофіційних скриньок.
Система Orphus