Ви тут:
Суспільство Україна 

Нацбанк випускає монету на честь Героя України Василя Сліпака

Нацбанк випускає монету на честь Героя України, кавалера орденів “Золота Зірка”, “За мужність” І ступеня, лицарю свободи, волонтера, учасника бойових дій на сході України, воїна-добровольця з позивним “Міф” та українського оперного співака Василя Сліпака. Офіційно вона надійде в обіг 21 червня.

Але передзамовлення онлайн доступне вже зараз, повідомили на сайті НБУ.

Усього таких монет номіналом дві гривні планують випустити тиражем 35 тисяч штук.

На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України, праворуч від якого напис УКРАЇНА (півколом); у центрі на дзеркальному тлі – портрет Василя Сліпака, праворуч від якого: нотний рядок, номінал монети – 2, графічний символ гривні, рік карбування монети – 2021 і логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України; ліворуч написи: ВАСИЛЬ СЛІПАК “МІФ” (унизу півколом).

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено соловейка на стволі автомата, стилізовані гілки дерев (угорі та внизу).

Довідка. Василь Сліпак – всесвітньо відомий український оперний співак, соліст Паризької національної опери, один з лідерів української громади Франції, член Об’єднання українців Франції, який, відклавши свої концерти на світових оперних сценах, із 2015 року боронив Українську державу від російського агресора і загинув на 41-му році життя – 29 червня 2016 року від кулі снайпера поблизу смт Луганське.

Фото: bbc

 

Система Orphus