Ви тут:
Суспільство Україна 

Наступною великою реформою буде судова, – Арахамія

Після реалізації земельної реформи в Україні вже працюють над впровадженням судової реформи.

Про це повідомив голова депутатської фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Давид Арахамія на пресконференції у рамках форуму “Медіа-2021: реформи, виклики, можливості”.

“Наступною буде судова реформа. Всі знають, що це проблема номер в країні. Всі її намагаються вирішувати. Для Президента це пріоритетне питання. Все залежить від того, яким чином ми продемонструємо системний підхід до реформування судової системи. Тому якщо реформувати правоохоронні органи чи правила в країні, всі конфлікти зрештою вирішуються в судах. Якщо суди не мають ніякої довіри, вони не працюють відповідно до закону, тоді в принципі не потрібно нічого робити. Це буде найсистемніша реформа. Але точно фокус зараз на судовій реформі”, – підкреслив Арахамія.

Він додав, що є два законопроєкти стосовно цієї реформи, які розглядатимуть у Верховній Раді.

“Це законопроєкти “Про вищу кваліфікаційну комісію судів” (ВККС) і “Про вищу раду правосуддя” (ВРП). ВККС це комісія, яка наймає суддів на роботу, а ВРП – комісія яка вивчає, чи суддя відповідає статусу судді. Ці два великих закони формують кадрову якість у судовій системі. Це закони, повязані з отриманням Україною макрофінансової допомоги від ЄС і траншу від МВФ”, – закцентував голова фракції.

За словами Давида Арахамії, закони будуть винесені на розгляд депутатам через пленарний тиждень. Спрогнозував, що до 300 депутатів проголосують за закони і згодом будуть підтримані народними обранцями у другому читанні.

Також він розповів, що кінця року в Україні планують вирішити ще кілька важливих питань – провести реформу СБУ, створити бюро економічної безпеки та опрацювати систему накопичувальної другої пенсії. Концепція накопичувальної пенсійної системи вже створена. Але буде велике суспільне обговорення.

Система Orphus