Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

#Наша_незалежність: звернення до містян підтримати заходи щодо утвердження національної символіки у Полтаві 1990 року

У межах Всеукраїнського культурно-освітнього марафону «Наша незалежність» триває публікація циклу історичних матеріалів (фото, відео, документів, інформацій із газет, історій очевидців), що є знаковими для становлення незалежності та визначними для Полтавщини. 

На сайті Полтавської ОДА опублікували Звернення до полтавців із проханням підтримати заходи щодо утвердження національної символіки у м. Полтаві 1990 року.

У вересні 1990 року Український Прапор повертається на Полтавщину. Минуло лише півроку з того березневого дня, коли міська Рада м. Червонограда на Львівщині ухвалила підняти над містом синьо-жовтий Український прапор. Але за цей короткий строк всупереч диктату компартії, національна символіка визнана демократичними радами Львова й Івано-Франківська, Тернополя і Житомира, Хуста, Луцька, Рівного, Києва, Харкова, Дніпродзержинська, Кременчука, сотень міст і сіл України. Сама історія відродила і освятила кольори, що символізують чисте небо і золоту пшеницю – працю і мир. Ці кольори вели на бій українські дружини під Грюнвальдом у 1410 році, козацькі полки за часів Хмельницького та Мазепи, підіймали людей на барикади в 1848 році. А у 1917-1920 рр. вся Полтавщина цвіла нашими прапорами. Для нас це не просто кольори – це голос нашої історії, це душа нашого народу, його прагнення до волі та добробуту.

Дорогі полтавці!

Питання про національну символіку вноситься на сесію Полтавської міськради, що розпочинає роботу 27 вересня. Цього ж дня о 17 годині біля Дзвіниці Успенського Собору відбудеться посвячення національного прапора. О 18-й годині прапор буде урочисто піднято в центрі міста.

Запрошуємо всіх на свято освячення та підняття національного прапора.

Нехай ця історична мить ще більше згуртує нас. Не будемо байдужими до своєї долі, бо немає в світі нічого дорожчого за вільну людину на вільній землі.

Будьмо вільними! Будьмо народом, що підвівся з колін і прагне сам будувати своє життя.

Полтавська Крайова організація Народного РУХУ України

Поточний архів Полтавського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка. Документ не зафондовано. Машинопис. Оригінал.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus