Ви тут:
PROвсе Суспільство 

NASA планує до 2030 року запустить дві місії на Венеру

У Національному управлінні з аеронавтики США (NASA) планують протягом наступних десяти років здійснити дві нові місії для вивчення Венери.

Про це повідомляє пресцентр NASA, інформує “Прямий“.

Зазначається, що на дві місії управління виділяє приблизно 500 мільйонів доларів, їхній запуск планується у 2028-2030 роках.

“NASA хоче зрозуміти, як Венера стала схожою на пекло, якщо вона має багато інших характеристик, які нагадують нашу планету. Можливо, це був перший придатний для життя світ з океаном і кліматом, схожим на земний”, — резюмували у пресслужбі.

У компанії пояснили, що місія DAVINCI+ вимірюватиме склад атмосфери Венери, щоб зрозуміти, як вона формувалася та еволюціонувала. Крім того, планується визначити, чи існував колись на планеті океан.

У NASA  також очікують, що DAVINCI+ передасть на Землю перші зображення у високій роздільній здатності, які зафіксують геологічні особливості планети — так звані тессери. Науковці вважають, що тессери схожі на земні континенти, і припускають, що Венера має тектоніку плит.

Натомість друга місія VERITAS складе карту поверхні планети, щоб зрозуміти її геологічну історію та дослідити, як так сталося, що її розвиток відрізняється від процесу розвитку Землі. Також ця місія має встановити, чи відбуваються на Венері виверження вулканів та землетруси.

“Зазначимо, що востаннє NASA детально досліджувало Венеру в 1990-х роках із космічним апаратом “Магеллан”, який, зокрема здійснив зйомку 98% поверхонь планети. Після цього апарати NASA лише пролітали повз Венеру для вивчення інших планет”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Pixabay.com

Система Orphus