Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На території Полтавського аграрного університету посадили кам’яні дуби, привезені з Туреччини

Полтавські туристи Марія та Максим привезли з Треччини, як сувенір, кілька жолудів – плодів вічнозеленого дуба родини букових. Їх знайшли на Вогняній горі Химера.

Жолуді проростили вдома в горщиках. А вже готові три саджанці передали Полтавському аграрному університету. Там їх висадили на території подвір’я.

 Цікаво, що такі жолуді в приготовленому вигляді їстівні. Зокрема, їх мелють та додають для густити до соусів та в борошно для випічки хліба. З їх насіння виготовляють сурогат кави. А зварені у воді, жолуді можуть також використовуватися як дезинфікуючий засіб.

Довідково. Дуб кам’яний у природних умовах зростає в Середземномор’ї (південь Європи й Туреччина). Входить до секції білих дубів.

Це однодомна рослина. Росте в чистих або змішаних лісах у відносно посушливих кліматичних умовах і часто при низьких або помірних висотах. Цвітіння триває з квітня по травень. Тривалість життя до 200, іноді навіть до 2000 років. Дуб росте повільно. Коли жолуді висіваються, то легко проростають протягом кількох місяців, але молодим дубам потрібно, зазвичай кілька років, навіть десятиліття, щоб досягти 1 м у висоту.

Система Orphus