Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині у черзі на житло перебуває 1459 військовослужбовців

Про це під час засідання Громадської ради та представників ветеранських організацій області розповів представник Полтавського гарнізону та житлової комісії Олег Кузьменко.

“На сьогодні у черзі на житло перебуває 1459 осіб. Серед них і військові пенсіонери, які звільнилися. Якщо рухатися такими темпами, як зараз, то для забезпечення їх житлом потрібно близько 50 років”, – повідомив Олег Кузьменко.

За його словами, існує два шляхи розв’язання цієї проблеми: забезпечення житлом, або виплата компенсації.

“Зараз забезпечення відбувається шляхом виплат компенсацій. Так, у 2019 році лише чотирьом людям виплатили компенсації. У 2020 році у Полтаві виплатили одинадцятьом сім’ям. Бувають такі випадки, коли люди, не дочекавшись отримання житла чи компенсації, помирають. Цього року фінансування виділили на виплату компенсації близько 30 військовослужбовцям Полтавщини. Інші шляхи забезпечення житлом не реалізуються”, – зазначив Кузьменко.

«Громадська рада, створена при облдержадміністрації, має велике бажання, щоб порушені вами сьогодні питання – медичного, житлового та пенсійного забезпечення – були розглянуті в конструктивному діалозі та опрацьовані з можливими шляхами їх вирішення», – зауважив голова Громадської ради при облдержадміністрації Олександр Дербеньов.

Обговоривши це питання, учасники засідання вирішили звернутись до квартирно-експлуатаційної частини для проведення інвентаризації земель Міністерства оборони у Полтавській області для можливого подальшого будівництва житла для військовослужбовців.

Також учасники засідання обговорили проблеми медичного та пенсійного забезпечення військовослужбовців.

Щодо пенсійного забезпечення було прийнято рішення продовжити роботу з опрацювання проєкту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо відновлення дії попередніх редакцій норм зазначеного закону» №2141; провести зустріч із представниками Пенсійного фонду України в Полтавській області з питання забезпечення перерахунку пенсій.

Система Orphus