Ви тут:
Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині запрацювали п’ять Центрів масової вакцинації проти COVID-19  

Зранку, 5 червня, на Полтавщині відкрилися п’ять центрів вакцинації – у Полтаві, Кременчуці, Горішніх Плавнях, Миргороді й Лубнах. У них вакцинують людей, які записалися на щеплення через “Дію” або до листа очікування через сімейного лікаря. Працюватимуть центри 5 і 6 червня, з 9:00 до 18:00.

“Держава проводить підготовку до відкриття масової вакцинації людей. Аналізує спроможність системи охорони здоров’я і готовність населення до масової імунізації. Потужність центрів вакцинації в Полтаві та Кременчуці – 1000 людей протягом дня, в Миргороді, Лубнах і Горішніх Плавнях – до 300 людей. На Полтавщині порівняно з іншими областями України відкрилося найбільше тимчасових центрів вакцинації. Поки що вони працюють на вихідних, але за потреби функціонуватимуть і в будні”, – розповів голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.

“Я, відверто кажучи, не розраховував, що буде така кількість охочих вакцинуватись у полтавському Центрі. Це свідчить про те, що наші громадяни відповідально ставляться до необхідності захистити себе від цієї хвороби. Полтавщина щодо темпів вакцинації є однією з лідерів в Україні. За добу в області можуть отримати щеплення п’ять, шість тисяч людей, а це надзвичайно високі показники. Це означає, що рівень захворювання на COVID-19 буде значно зменшуватися, і ми збережемо здоров’я наших громадян”, – зазначив  перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко.   

Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак поінформував, що загалом на Полтавщині щеплено понад 66 тисяч осіб. За минулу добу – 4221, протягом позаминулої доби – 5619.

“Активність висока. Розроблена дорожня карта. Відповідно до неї ми починали щеплювати медпрацівників, співробітників ковідних лікарень, потім – персонал і мешканців інтернатних закладів, патрульних, рятувальників, маломобільні групи населення, соціальних працівників. Один із важливих етапів – початок масової вакцинації. Через додаток “Дія” на вакцинацію на Полтавщині записалися понад 15 тисяч жителів області. Частина з них уже отримали щеплення, адже відбувалася імунізація вікових категорій 80+, 65+. Частина людей ще очікують щеплення, тож на рівні держави було прийнято рішення розпочати, як у всіх європейських та інших країнах, масову імунізацію”, – сказав Віктор Лисак.

У центрах щеплення роблять вакциною CoronaVac від компанії Sinovac, схваленою ВООЗ, яка входить у сертифікат вакцинації. Ревакцинація відбуватиметься через 28 днів. Вакцини в області достатньо – нещодавно в регіон надійшло її 20 360 доз.

Запрошені на вакцинацію, які щеплюватимуться у центрах, повинні мати з собою паспорт, ідентифікаційний код або декларацію з сімейним лікарем та мобільний телефон (номер, за яким зареєстровані у “Дії”).

“Мені 62 роки. Вирішив зробити щеплення. Я маю довіру до медицини, тим паче вона зараз на високому рівні. Процес вакцинації доволі налагоджений. Вакцинуюсь, тому, що потрібно турбуватися про своє здоров’я. Вакцинація в Центрі відбувається скоріше, ніж в амбулаторіях сімейної медицини. Медичний персонал дуже чемний і професійний”, – розповів полтавець Валентин, який зробив щеплення.

Паралельно з вакцинацією в центрах продовжується щеплення пріоритетних груп населення згідно з дорожньою картою МОЗ. Вакцинацію здійснюють мобільні бригади й у центрах первинної медико-санітарної допомоги. Нині функціонують 59 мобільних бригад і 79 пунктів щеплення. Віктор Лисак поінформував, що наступного тижня в області розпочнеться ревакцинація другою дозою вакцини AstraZeneca.

Адреси тимчасових центрів масової вакцинації:

Полтава – на базі Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (проспект Першотравневий, 5; 0996113871, 0500144669, 0963381919 – реєстратор у Центрі вакцинації);

Кременчук – на базі Кременчуцького ліцею №11 “Гарант” (вул. Першотравнева, 53; 0633380231 та 0633379150 – телефони реєстратури ЦМСД №3 для запису на вакцинацію);

Лубни – на базі кінотеатру “Київська Русь” (проспект Володимирський, 16; 0662487225 – реєстратор у Центрі вакцинації);

Миргород – на базі міського будинку культури (вул. Гоголя, 141\1; 0669725840, 0667991926, 0636681844 – реєстратор у Центрі вакцинації);

Горішні Плавні – відокремлений адмінкорпус ПрАТ “Гірничо-збагачувальний комбінат” (вул. Будівельників, 16; 0675309331 – реєстратор у Центрі вакцинації).

 

Система Orphus