Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині розпочали роботу 263 заклади оздоровлення та відпочинку

На засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ і НС Полтавської області 18 червня розглянули забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення області та готовність місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій до роботи в літній період.

На 18 червня розпочали роботу 263 заклади оздоровлення та відпочинку. Зокрема, позаміські заклади – 17, табори з денним перебуванням – 236, табори праці та відпочинку – 18.

Комісії перевірили стан готовності до роботи закладів, виконання планів – завдань, облаштування території, стан водогінних та каналізаційних мереж, вентиляції, освітлення, утримання приміщень для проживання дітей, облаштування харчоблоків, організації харчування та медичного обслуговування.  Особлива увага зверталася на дотримання протиепідемічних вимог у зв’язку поширенням COVID-19, повідомили у Полтавській ОДА.

Заступник голови Полтавської облдержадмінстрації Євген Греков розповів про першочергові заходи для покращення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення в літній період.

«Це стосується і посилення контролю щодо поводження з побутовими відходами, недопущення торгівлі продуктами у несанкціонованих місцях, ліквідація аварійних ситуацій на мережах водопостачання, контролю якості питної води, переліку систем водопостачання, які потребують ремонту, – розповів Євген Греков. – Також уже має закінчитися підготовка закладів оздоровлення та відпочинку, пляжів та рекреаційних зон загального користування і курортних зон для відпочинку населення у літній період, забезпечивши дотримання санітарних норм і правил».

Як зазначив начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області Станіслав Руденко, цього року спалахів гострих кишкових інфекцій на Полтавщині не зафіксували.

“У 2020 році зафіксовано 4 спалахи гострих кишкових інфекцій, внаслідок яких постраждало 32 осіб. Осередки захворювань своєчасно локалізовані, проведено необхідні протиепідемічні заходи. Вилучено з обігу 178,2 кг харчових продуктів, які не відповідали вимогам харчового законодавства. У 2021 році перевірено 73 об’єктів водопостачання та 2 водовідведення. Порушення виявлено на 32 об’єктах», – розповів Станіслав Руденко.

Лабораторно досліджено з централізованих систем водопостачання 1274 проб питної води. Відхилення виявлені у 26 пробах за мікробіологічними показниками та у 177 пробах за санітарно-хімічними. За вірусологічними показниками відхилень не було.

На комісії розглянули питання стабілізації епідемічної ситуації з керованих інфекцій в області, вирішили забезпечити неухильне проведення на Полтавщині профілактичних щеплень дитячого населення відповідно до Календаря. Також заслухали інформацію Головного управління ДСНС України у Полтавській області  про стан виконання протипожежного захисту в закладах освіти, охорони здоров’я, культури, соціальної сфери та інших об’єктах з масовим перебуванням людей.

Система Orphus