Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині планують затвердити обласну Програму поводження з побічними продуктами тваринного походження

На Полтавщині розробили Програму поводження з побічними продуктами тваринного походження та забезпечення діагностики і оперативного виявлення збудників інфекційних хвороб, спільних для людей і тварин, на території Полтавської області на 2021 – 2025 роки.

Метою Програми є попередження розповсюдження гострих інфекційних хвороб, які можуть спричинити шкоду людині, тварині та навколишньому середовищу.

Під час засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов наголосив, що утилізація та захоронення загиблих тварин та продуктів їх забою, не призначених для споживання людиною, у невстановлений законодавством спосіб, має катастрофічний вплив на екологію, надра, воду та ґрунти, несе величезний ризик виникнення інфекційних хвороб тварин та птиці, спільних для людей і тварин та значного погіршення епізоотичного і епідемічного статусу, чим поставить під сумнів експортний потенціал регіону.

“Із наявних в області худобомогильників та біоям переважна більшість не функціонує або не відповідає існуючим вимогам. Наслідком цього є несанкціоновані звалища у необлаштованих місцях, складування відходів на територіях підприємств, що створює екологічні проблеми та соціальну напругу серед населення”, – розповів Сергій Фролов.

За його словами, відсутність на території області підприємств, які здійснюють діяльність з переробки побічних продуктів тваринного походження та обмежена кількість місць утилізації відходів створює перешкоди у діяльності переробних підприємств, які змушені транспортувати побічні продукти на далекі відстані в обмеженій кількості.

Програмою передбачено закупівлю обладнання для лабораторій, яке дасть змогу своєчасно виявляти захворювання тварин.

На реалізацію заходів, передбачених Програмою поводження з побічними продуктами тваринного походження та забезпечення діагностики і оперативного виявлення збудників інфекційних хвороб, спільних для людей і тварин, на території Полтавської області на 2021-2025 роки, загалом необхідно 63,05 млн грн, в тому числі, за рахунок коштів обласного бюджету – 25,55 млн грн, державного бюджету – 29,10 млн грн, коштів місцевих бюджетів  – 7,2 млн грн та інших джерел – 1,2 млн грн.

Депутати підтримали винесення питання на розгляд сесії Полтавської обласної ради, яка відбудеться 6 липня.

Під час засідання постійна комісія підтримала та рекомендувала на розгляд сесії проєкти рішення «Про пооб’єктний перелік робіт з інвентаризації земель запасу лісового фонду, витрати по яких пропонується компенсувати за рахунок коштів обласного бюджету, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського й лісогосподарського виробництва», «Про внесення змін до Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року». Також депутати планують звернутися до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України щодо врегулювання деяких питань у сфері податкового законодавства.

На засіданні заслухали річний звіт директора Полтавського обласного навчально-консультативного центру «Агротехнік» Світлани Андрієнко.

Система Orphus