Ви тут:
Анонс Культура Полтавщина Суспільство 

На “Книжковому Арсеналі” презентують документальний фільм про письменника з Полтавщини

У межах міжнародного фестивалю “Книжковий Арсенал” 24 червня в Києві відбудеться прем’єра повнометражного документального фільму “Ульяненко: без цензури”.

Стрічка присвячена відомому українському письменникові, лауреатові Малої Шевченківської премії Олесю Ульяненку, повідомляє UA: Культура”

Він народився 1962 року у Хоролі на Полтавщині і став культовим літератором завдяки роману “Сталінка”. Режисерка фільму – Юлія Шашкова, а його продюсери – Мирослав Слабошпицький, Володимир Тихий та Ігор Савиченко. Стрічка, створена 2019 року за підтримки Державного агентства України з питань кіно, є дослідженням життя й творчості унікальної постаті в сучасній українській культурі.

Фільм спирається на документальні відео- та фотоматеріали, що стосуються життя Олеся Ульяненка, і на величезний пласт кіно- й фотоархівів, на яких зафіксовано соціальні та культурні події, що вплинули на творчий шлях автора і на становлення новітньої України.

У документальній картині взяли участь відомі вітчизняні письменники, музиканти, громадські діячі та політики: Сергій Жадан, Михайло Бриних, Михайло Слабошпицький, Павло Вольвач, Анатолій Сухий, Олег Веремієнко, В’ячеслав Кириленко, Микола Княжицький та ін. Зйомки фільму відбувалися в Києві, Хоролі та Лос-Анджелесі.

Олесь Ульяненко – автор багатьох романів, зокрема “Зимова повість”, “Богемна рапсодія”, “Знак Саваофа”, “Син тіні”, “Ангели помсти” та ін. 2009 року роман “Жінка його мрії” за рішенням Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі був визнаний порнографічним і вилученим з продажу. 2010 року письменник відстояв цей твір у суді, а 17 серпня того ж року помер у власній квартирі за нез’ясованих обставин. Похований на Байковому кладовищі в Києві.

Із метою вшанування пам’яті Олеся Ульяненко 2017 року в Хоролі встановили меморіальну дошку, на честь письменника 2015 року назвали провулок у рідному місті, а в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка 2012 року створили меморіальну бібліотеку, що складається з оригінальних творів автора, спогадів і досліджень його мистецького доробку. Окрім того, 2012 року заснована Міжнародна літературна премія імені Олеся Ульяненка за визначні здобутки в українській літературі.

Система Orphus