Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Масове щеплення на Полтавщині – це не разова акція, – Віктор Лисак

Минулими вихідними, 5 та 6 червня, у Полтавській області стартувала масова вакцинація населення проти коронавірусної інфекції. В цілому, за словами директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака,  в області процес вакцинації пройшов ефективно. Але використали не всі можливості.

Зокрема, під час апаратної наради у Полтавській ОДА, він позитивно оцінив роботу медиків у Полтаві, які лише протягом неділі провели щеплення 1 тис. осіб. Дещо нижчими, ніж очікувалося,є показники роботи мобільних бригад у Кременчуці, Миргороді та Лубнах. У цих містах, вважає Віктор Лисак, мали всі можливості вакцинувати значно більше пацієнтів.

 

“В цілому на Полтавщині маємо добру оцінку. Але, якщо дивитися конкретно по вакцинальних центрах, то не всі працювали на повну силу. У нас активно мешканці записувались через портал Дія. Таких наразі на обліку 15 тис. 956 людей. Частина їх уже щеплена у вакцинальних центрах. Центри розташовані на доступній території і працюють у вихідні дні, щоб людям було зручніше. За минулі вихідні по області працювало 14 мобільних бригад”, – сказав Віктор Лисак.

Читайте також: За вихідні у Центрах вакцинації Полтавщини імунізували 3650 людей

Він також наголосив: найбільш ефективний спосіб боротьби з вірусними інфекціями – це профілактика, тобто імунізація  (проведення профілактичних щеплень).

Віктор Лисак також зауважив, що робота вакцинальних центрів – це не одноразова акція. Наступні вихідні: 12 та 13 червня також мають стати днями масової вакцинації. До них готуються уже сьогодні.

“Має бути чітко розпланована робота. Люди мають бути запрошені. Варто обирати локації, враховуючи і погодні умови. Також мають ефективно спрацювати очільники органів місцевого самоврядування, голови райдержадміністрацій та райрад”, – сказав Віктор Лисак.

Загалом, на Полтавщині є 79 постійних пунктів щеплень. Додатково відкрити вакцинальні центри вирішили, щоб активно перейти до масових щеплень.

Нагадаємо, Полтавщина відкривала цими вихідними п’ять тимчасових Центрів масової вакцинації: в Полтаві, Кременчуці, Лубнах, Миргороді та Горішніх Плавнях. Це найбільша кількість Центрів серед усіх областей України.

За 2 дні у Центрах вакцинації щепили 3650 людей: у Полтаві – 1600, Кременчуці – 1100, Лубнах – 350, Миргороді – 250, Горішніх Плавнях – 350. Якщо не враховувати Київ, Полтавщина за цими показниками так само в лідерах серед областей.

Система Orphus