Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Лубнитеплоенерго”: тарифи для населення на тепло можуть зрости на 27,1 %, на гарячу воду – на 30,2%

Тариф для населення на тепло для споживачів ОКВПТГ “Лубнитеплоенерго” може підвищитися на 27,1 %, на гарячу воду — на 30,2 %. Крім того, на підприємстві пропонують ввести двоставкові тарифи.

Питання про встановлення тарифів на теплову енергію та постачання гарячої води ОКВПТГ “Лубнитеплоенерго” розглянули на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку, яке відбулося 25 червня.

Начальник управління житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Едуард Рева наголосив, що відповідно до постанови Кабміну щороку органи місцевого самоврядування мають затверджувати тарифи, які повинні подати підприємства теплової енергетики.

“Загалом, ціна природного газу за 2020-2021 роки склала 6261 грн за тисячу кубометрів, а вартість за транспортування зросла на 270%. Також зросла вартість на електроенергію, крім того, ще є планові витрати. Це все впливає на зміну тарифу”, – зазначив Едуард Рева.

Розрахунки по тарифам презентував директор ОКВПТГ “Лубнитеплоенерго” Дмитро Приймак.

“Підприємство опалює площу 208-ми будинків у Пирятині та Лубнах, бюджетні установи та інші – 479 будинків. На сьогодні діють тарифи, встановлені облрадою у 2018 році. За ці роки вони не змінювались. Але відбулось зростання за основними складовими тарифу. Протягом 2020 року підприємство мало 14 млн грн збитків. Плануємо, що тариф для населення на тепло зросте на 27, 1%, на гарячу воду – на 30,2%”, – розповів Дмитро Приймак.

Дмитро Приймак додав, що підприємство пропонує двоставкові тарифи.

“Це дасть змогу населенню протягом зими сплачувати менше, але з’явиться постійна частина, яку потрібно буде оплачувати і в літні місяці. Наприклад, для двокімнатної квартири постійна частина становитиме — 411 грн, які нараховуватимуться щомісяця”, – пояснив Дмитро Приймак.

Члени постійної комісії вирішили винести на сесію це питання, аби під час чергового засідання сесії депутати прийняли рішення.

“Питання підняття тарифів — складне. Депутати мають визначитися. Наголошую, не може бути різних підходів до вирішення цього питання. Такий підхід маємо застосовувати і до інших підприємств теплової енергетики області. Якщо не врегулюємо це питання, то можемо не розпочати опалювальний сезон”, – сказав заступник голови облради Олексій Чепурко.

“Пропоную це питання взяти до відома. Проєкт рішення винести на чергове засідання сесії, щоб депутати прийняли рішення”, – наголосив голова постійної комісії Сергій Бєлашов.

Крім того, на засіданні постійної комісії депутати погодили внесення змін до Комплексної програми поводження з твердими побутовими відходами у Полтавській області на 2017-2021 роки, “Питна вода Полтавщини”, яку продовжили до 2021 року. Також затвердили план роботи постійної комісії на ІІ півріччя 2021 року.

Система Orphus