Ви тут:
Суспільство Україна 

Корупція – це корозія в державній машині, а з корозією рух машини неможливий, – Ірина Венедіктова

На цьому наголосила генеральна прокурорка Ірина Венедіктова під час виступу на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Економіка без олігархів».

«Корупція – це корозія в державній машині, а з корозією рух машини неможливий. Це, звичайно, завжди зупинка і питання тільки коли настане розвал. Можу вас запевнити, що зусилля органів правопорядку та прокурорів націлені на щоденну боротьбу з цим негативним явищем, щоб тривав розвиток України, в першу чергу, в інвестиційній сфері», – зазначила Венедіктова.

Вона повідомила, що завдяки злагодженим діям правоохоронців і прокурорів в Україні щоденно до суду скеровується мінімум 11 проваджень про корупційні правопорушення.

«Загалом, за минулий рік їх кількість зросла на 20% і склала три тисячі. В цьому році ми маємо ще кращу позитивну динаміку і вже за цей час бачимо збільшення скерованих до суду кримінальних проваджень, які сьогодні складають 1300. Насамперед, ми зосередили зусилля на протидії привласненню і розтраті шляхом зловживання посадовими особами своїм службовим положенням. Як результат – за минулий рік маємо на половину більше скерованих до суду проваджень цієї категорії, це дві тисячі. Ми вживаємо всіх необхідних заходів для реалізації принципу невідворотності покарання, тому за минулий рік в нас було засуджено 620 корупціонерів, а цьогоріч їх кількість вже збільшилася на чверть у порівнянні з цим же періодом минулого року та сягає понад 350 осіб», – зазначила Венедіктова.

За її словами, завдання боротьби з корупцією не може бути на порядку денному лише в антикорупційних інституціях.

«Завдання боротьби з корупцією не може бути на порядку денному лише в антикорупційних інституціях. Я перепрошую, але так не працює, що одні за функціоналом мають боротися, а інші або просто спостерігають, або беруть в цьому участь активну тільки в певних гаслах і тільки в певних словах говорять про необхідні кроки. Тому, щоб досягти потрібного результату все громадянське суспільство має перестати давати хабарі і, звичайно, їх брати», – підкреслила Венедіктова.

Генеральна прокурорка зазначила, що необхідно боротися не тільки з наслідками корупції, а й, в першу чергу, з її причинами і джерелами – олігархічною системою та неприборканою бюрократією.

«Як з’ясувалося, період життя країни буває не тільки олігархічний, а й постолігархічний. Виходить, боротися з корупцією можна не тільки під світлом софітів в ефірах телевізійних шоу, але й в робочих кабінетах, а пізніше, я сподіваюсь, ми будемо активно демонструвати це в судових засіданнях. Специфіка такої боротьби – не нанотехнології, а свідома готовність і політична зрілість», – наголосила Венедіктова.

Система Orphus