Ви тут:
PROвсе 

Компанія Space X відправила у космос маленьких кальмарів: що очікують науковці від експерименту

Маленьких кальмарів, вирощених у морській лабораторії Кевало на Гаваях, відправили до Міжнародної Космічної Станції  під час останньої місії SpaceX із доставки вантажів.

Про це інформує “Прямий“.

Вчені хочуть з’ясувати, як перебування у космосі впливає на кальмарів, які є унікальними з погляду біології тварин, що живуть у симбіозі з природними бактеріями, які допомагають регулювати їхній біолюмінесцентний ефект.

Фахівці сподіваються прослідкувати за зміною симбіозу кальмарів із бактеріями за низької чи відсутньої гравітації.

Результати експерименту науковці використають для кращого розуміння того, як у космосі змінюється стан тіла людини із присутніми на ньому мікробами і, як наслідок, загальний стан здоров’я.

“Оскільки астронавти проводять усе більше і більше часу в космосі, у їхній імунній системі порушується регулювання, вона погано функціонує… Імунітет погано розпізнає бактерії, і вони хворіють”, – розповів дослідник Джеймі Фостер.

“За його словами, розуміння того, що відбувається з кальмарами в космосі, може допомогти розв’язувати такі проблеми. Кальмари, відправлені на МКС, повернуться на Землю у липні”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Reuters

Система Orphus