Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

Хотіли відновити “структури СРСР”: СБУ запобігла спробі псевдовиборів на Дніпропетровщині

СБУ затримала групу осіб, які хотіли заснувати фейкові “народні ради” та “силові структури” на Дніпропетровщині. Зловмисники – прихильники “відновлення СРСР”, які хотіли посягнути на конституційний лад України.

Про це інформує пресцентр СБ України.

За інформацією спецслужби, місцева мешканка з “досвідом роботи” у процесах створення псевдовладних утворень залучила до участі в антидержавних заходах майже 100 осіб. Усе це – за координації російської ГО “Верховный Совет СССР”.

Так звана “Председатель Верховного Совета УССР” роздавала учасникам групи “справки о гражданстве СССР”. Вона також проводила агітацію серед громадян із закликом взяти участь у “псевдовиборах” нових державних органів.

Оперативники спецслужби встановили, що у формуванні “силового блоку” фейкових органів Дніпропетровської області взяли участь члени незареєстрованого осередку російського “Международного союза советских офицеров”.

Під час обшуків за місцями проживання організатора і активних учасників групи правоохоронці виявили:

– документацію фейкових “народних рад”;

– комп’ютерну техніку, яку зловмисники використовували для виготовлення так званих “довідок про громадянство СРСР”;

– списки учасників групи;

– листування з кураторами з РФ.

У межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 436-1 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин правопорушення і притягнення до відповідальності причетних осіб.

“Заходи із викриття протиправної діяльності проводило Управління СБУ у Дніпропетровській області спільно зі слідчими Головного управління Національної поліції в області за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури”, – йдеться у повідомленні.

Фото: СБУ

Система Orphus