Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Горішні Плавні і Кременчук “накриває” пиловим туманом: нардеп ініціює звернення до Держекоінспекції

На своїй сторінці у фейсбук народний депутат з Полтавщини Олексій Мовчан повідомив, що жителі Горішніх Плавнів і Кременчука занепокоєні тим, що міста “накриває” пиловим туманом.

Цей пил підіймається з хвостосховищ кар’єрів Полтавського та Єристівського ГЗК, а звідти розноситься на територію цих міст, а також Кременчуцького району. Така ситуація повторюється з року в рік із початком спеки й вітрів.

Пилові бурі несуть тяжкі наслідки як для самих жителів промислового містечка, так і для їх сусідів. Адже накопичення пилу в альвеолах легень призводить до порушення функції легенів і серця, призводить до розвитку пневмоній, астматичних ринітів, бронхіальної астми, кон’юнктивітів, ураження шкіри.

“Я вже неодноразово підіймав ці питання на усіх рівнях та не планую зупинятись. Мешканці Кременчуцького району не мають втрачати здоров’я через те, що декому хочеться заробляти, не думаючи про місцевих жителів. Ініціював депутатське звернення до Держекоінспекції, аби вони провели перевірку ГЗК в частині експлуатації та утримання хвостосховищ”, – написав Олексій Мовчан.

Причиною пилових бур є неправильна експлуатація хвостосховищ. Вони повинні постійно зволожуватися, засаджуватися рослинністю, щоб не підіймався пил.

Довідково. Хвостосховища – гідротехнічна споруда, комплекс спеціальних споруд та обладнання, які призначені для складування або захоронення радіоактивних, токсичних та інших відвальних відходів збагачення корисних копалин.

Система Orphus