Ви тут:

Функціональність і надійність сучасних замків

Кожному власнику нерухомості відомо, що надійність вхідних дверей визначається її замком. Відповідно, при виборі якісної дверної фурнітури не варто покладатися на думку представників компанії, яка спеціалізуються на реалізації дверних конструкцій.

Вибираючи замок для дверей, слід з особливою уважності підійти до вибору моделі, ознайомившись з особливостями сучасних механізмів і рекомендованими критеріями вибору. Вибираючи замок для дверей, не зайвим буде ознайомитися з різноманітністю запірних пристроїв, їх основними характеристиками і принципом роботи. Це дасть можливість вибрати якісний замок для дому та квартири з дерева або металу. Завдяки подібним нюансам кожен покупець зможе придбати замок високої якості, що володіє надійними характеристиками.

Запірні механізми: різновиди

На сучасному ринку представлені різні дверні замки, призначені для дверних конструкцій з дерева, а також металу. З огляду на тип запірного пристрою, замки для дверей можна поділити на такі категорії:

  1. Ригельний. Як вважають виробники, ригелі механізми є простими і надійними виробами. Однак для подібних аксесуарів характерний ряд переваг, а також недоліків. До переваг можна віднести невисоку вартість, можливість відкрити замок з внутрішньої частини без використання ключа, а також високу міцність механізмів. До слабких сторін ригельних замків можна віднести недоліки в вигляді великого плоского ключа, для якого характерна незручність при носінні.
  2. Циліндровий. Цим замкам віддають найбільшу перевагу сучасні покупці. Це визначається надійністю і можливістю установки додаткового захисту до замку.
  3. Сувальдний. Дані типи замків також користуються популярністю і відрізняються надійністю, характерною і для циліндрових механізмів. Переважною особливістю таких замків виступають сувальди, що сприяють блокуванню запірних ригелів. Розтин подібного запірного пристрою без використання рідної ключа є практично неможливим завданням.
  4. Хрестоподібний. До відмітної риси даного різновиду можна віднести замкову щілину і ключ, виконані у вигляді хрестика. Варто зауважити, що для розкриття такого замку можна використовувати ключ, а також даний механізм можна відкрити при використанні хрестоподібної викрутки.
  5. Електромеханічний. В основному це пристрої ригельного типу, де контроль клямок здійснюється завдяки роботі електропривода. Для того щоб відкрити подібні замикаючі пристрої, необхідно використовувати магнітну карту, дистанційний пульт управління, код або подібного роду пристосування.
  6. Електромагнітний. Електромагнітні замки для вхідних дверей практично не мають відмінностей від попереднього типу. Єдиною відмінністю є регулювання їх засувів, яка виконується за допомогою електромагнітів. Для того щоб пристрій безперебійно працювало, необхідно забезпечення джерела електроживлення. При відсутності електрики електромагнітний замок не буде виконувати свою функцію. З цієї причини фахівці рекомендують виконувати монтаж подібних пристроїв, спільно з іншими різновидами замків, робота яких не визначається наявністю електроживлення.

Найбільшою надійністю відрізняються запірні механізми електромеханічного та електромагнітного типу. Однак головною умовою для роботи пристроїв є постійна присутність електроживлення. У таких пристроях відсутній замкова щілина, тому їх навіть називають «замками невидимками». Такі конструкційні особливості сприяють мінімізації ризиків розтину такого механізму зовні.

Система Orphus