Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Для абітурієнтів з окупованих територій продовжили термін подачі документів на підготовчі курси

Окупанти у Донецькій та Луганській областях заблокували виїзд дітей віком до 14 років на територію, підконтрольну Україні. Таким чином, їх змушують отримувати фейкові “паспорти” від окупаційних режимів, а також громадянство Росії.

Про це повідомляли раніше у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Відповідно діти не можуть подати документи на участь у підготовчих курсах напередодні вступу до вишів. Згодом, у Міністерстві реінтаграції повідомили, що термін подачі документів на підготовчі курси продовжили до 29 червня.

“Вступники з ТОТ мають особисто подавати заяву до ЗВО для вступу через освітні центри. У вступників, як правило, відсутні документи, що  унеможливлює подання заяв електронними засобами зв’язку. На сьогодні в Україні не існує надійного та дієвого механізму дистанційного вступу громадян з тимчасово окупованих територій в аспекті забезпечення належної початкової ідентифікації таких вступників, забезпечення захисту їх персональних даних та подальшої їх аутентифікації при проведенні вступних випробувань, дотримання принципу рівності прав усіх вступників при проведенні конкурсного відбору”, – повідомляють у Міністерстві освіти і науки України.

Щоб взяти участь у підготовчих курсах, абітурієнту необхідно обрати виш, звернутися туди та отримати запрошення. Воно дозволить не проходити самоізоляцію чи обсервацію після перетину КПВВ.

Тому з 1 по 29 червня абітурієнтам з окупованих територій потрібно приїхати до університету, особисто подати заяву разом з:

-копією документа, що посвідчує особу;

-копією довідки про взяття на облік ВПО;

-реєстраційним номером облікової картки платника податків,

-освітньою декларацією (документ, який містить інформацію щодо здобуття результатів навчання та проходження періодів навчання за курс повної загальної середньої освіти на тимчасово окупованих територіях України) – видається закладом вищої освіти для заповнення.

Загалом курси триватимуть з 29 червня по 31 серпня. Під час їх проходження учасники отримують стипендію у розмірі 4 588 гривень та забезпечуються гуртожитком. Після завершення навчання на підготовичх курсах учасники отримають сертифікат.

 

Система Orphus