Ви тут:
Суспільство Україна 

Децентралізація: в Україні планують створити суди для префектів

Одним з етапів впровадження реформи децентралізації є створення інституту префектів — державного представника в регіонах.

Своє бачення про завершення реформи розповів голова політичної партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко на пресконференції у рамках форуму “Медіа-2021: реформи, виклики, можливості”.

За його словами, нині тривають дискусії щодо повноважень префекта.

“Є законопроєкт, він обговорюється в деталях з Асоціаціями місцевого самоврядування. Дійсно, була ідея взагалі відмовитись від державних адміністрацій і перейти у виконкоми обласних рад, рад громад. Дискутується питання щодо необхідності районних рад. Я особисто вважаю, що вони не потрібні. Найбільше дискутується питання це позиція держави на місцях, реалізують її через модель префекта. Це європейська практика. Далі йде дискусія, чи повинен префект мати повноваження. Громади говорять, що це не потрібно. Позиція центральної влади — префекту потрібно дати певні повноваження, доступу до документів, проєктів рішення. Ми не за «жорсткого» префекта, який зупинятиме рішення рад. Ми за «мякого» префекта, який матиме можливість інформувати громаду про те, що відбувається”, – закцентував Олександр Корнієнко.

Також він додав, що для префектів є ідея створити спеціальні суди.

“Є ідея створити суди для префектів, які працюють 24/7. Якщо громада прийняла якесь рішення наприкінці тижня, то префекту не потрібно чекати до понеділка, щоб це рішення оскаржити. Він відразу може оскаржити рішення, суд призупиняє його і далі вже розбирати питання. Тобто, рішення в будь-якому разі мають зупиняти суди, але префект повинен мати доступ до цих речей. Також префект буде координувати лінію виконавчої влади, де завжди багато трапляється проблем. У нього не буде адміністрації на 600 людей, буде створена служба префекту, але працюватиме він точково, предметно”

Втім, коли запрацює інститут префектів ще невідомо. Адже для цього потрібно вносити зміни до Конституції щодо децентралізації.

Система Orphus