Ви тут:
Полтавщина Спорт Суспільство ТОП-новина 

Десять спортсменів з Полтавщини поїдуть на Олімпійські ігри в Токіо

Десять спортсменів з Полтавщини здобули ліцензії на Літні Олімпійські ігри в Токіо.

Про це на апаратній нараді 14 червня повідомив перший заступник голови ОДА Дмитро Лунін.

Україну представлятимуть у веслуванні – Людмила Лузан, Людмила Кукліновська, Павло Алтухов, Янчук Дмитро, Діана Танько, Марія Кічасова-Скорик; у греко-римській боротьбі – Жан Беленюк, Ленур Теміров; серед боксерів –Олександр Хижняк та в дзюдо Ліза Каланіна.

Також вісім спортсменів з інвалідністю з Полтавської області отримали ліцензію на Паралімпійські ігри. Це – настільний теніс (Іван Май), легка атлетика, штовхання ядра (Яровий Олександр), гандбол (Жигалін Радіон, Олійник Василь, Топорков Олександр, Стрельчик Антон, Гапоненко Віталій, Циганенко Євген).

Дмитро Лунін додав, що ще 7 плавців готуються до кваліфікаційних турнірів, де будуть виборювати ліцензії.

“Ще будуть проходити змагання із плавання та інших видів спорту, на яких, розраховуємо, що наші спортсмени можуть здобути ліцензії на Олімпійські ігри в Токіо”, – зазначив Дмитро Лунін.

За інформацією Полтавської ОДА, 36 спортсменів отримують стипендію голови облдержадміністрації, з них 23 – з олімпійських видів спорту, 7 спортсменів – з неолімпіських видів спорту та 6 спортсменів з інвалідністю. Розмір щомісячної стипендії складає 2 мінімальні заробітні плати.

Читайте також: Полтавський боксер Олександр Хижняк переміг росіянина у фіналі Європейського ліцензійного турніру

Також переможцям та призерам офіційних міжнародних змагань, чемпіонам України, спортсменам, які отримали спортивне звання та їх тренерам виплачується одноразова винагорода коштом обласного бюджету. Таку винагороду станом на 14 червня отримали 56 спортсменів та їхніх тренерів у сумі понад 310 тис грн.

Система Orphus