Ви тут:
Суспільство Україна 

Держрибагентство презентувало проєкт оновлених Правил любительського і спортивного рибальства

2 червня Держрибагентством презентовано проєкт оновлених Правил любительського і спортивного рибальства, які не переглядалися з 1999 року і наразі не відповідають вимогам сьогодення.

“Дані правила були розроблені з урахуванням норм Угоди про Асоціацію Україна – ЄС шляхом врахування кращих практик сталого управління та досвіду Європейських країн в частині норм вилову та застосування знарядь лову”, – повідомили у Держрибагентстві.

Зокрема, проєктом передбачено такі зміни:

– збільшено норми добування (вилову) водних біоресурсів з 3 до 5 кг на одного рибалку за добу, а особин особливо цінних видів водних біоресурсів – 3 шт. у межах допустимого розміру;

– зменшено заборонені місця для любительського та спортивного рибальства;

– уточнено положення щодо застосування знарядь добування (вилову), збільшено кількість дозволених гачків, способів добування (вилову) тощо;

– збільшено мінімально дозволені розміри водних біоресурсів для добування (вилову);

– уточнено умови здійснення підводного полювання та спортивних змагань.

У проєкті документу виключено багато морально застарілих норм і приведено дані Правила у відповідність до вимог законодавства, реалій сучасності та вдосконалено правове регулювання любительського, спортивного рибальства і підводного полювання.

Під час презентації Правил, були присутні основні представники любительських та спортивних риболовних організацій, а саме:

– Федерація риболовного спорту;

– риболовні клуби;

– громадські організації;

– риболовного туризму.

Проєкт документу було підтримано переважною більшістю учасників, а зауваження та пропозиції, які надійшли під час презентації будуть опрацьовані в найкоротші терміни.

Доопрацьований проєкт буде офіційно оприлюднений на вебсайті Держрибагентства.

https://darg.gov.ua/_derzhribagentstvo_0_0_0_11092_1.html

Система Orphus