Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Чи можна вагітним вакцинуватись проти COVID та якими вакцинами: роз’яснення

Чи можна вагітним вакцинуватись проти COVID-19? А тим, хто годує грудьми? Національна служба здоров’я оприлюднила останні висновки Національної технічної групи експертів з імунізації.

Відтак:

– Вагітні можуть важче переносити COVID-19.

– Якщо вагітна має високий ризик захворіти на COVID-19, наприклад жінка працює в ковідній лікарні та/або має супутні захворювання, вона може обговорити можливість вакцинації з лікарем.

– Якщо, на думку лікаря, користь від вакцинації перевищує потенційні ризики від неї, то жінку рекомендовано щепити мРНК-вакциною. В Україні поки використовується тільки одна така вакцина – Comirnaty від Pfizer-BioNTech.

– Якщо вагітна отримала першу дозу вакцини проти COVID-19 на векторній платформі – в Україні з таких вакцин лише AstraZeneca (Covishield, SKBio) – до настання або під час вагітності, то лікар має розказати їй про співвідношення ризиків та користі від другого щеплення. На основі цього жінка сама вирішуватиме, чи отримати другу дозу цією ж вакцини під час вагітності чи вже після пологів.

– Рутинне проведення тесту на вагітність перед вакцинацією проти COVID-19 не рекомендоване.

– Жінки, що вигодовують дітей грудним молоком, можуть бути вакциновані без застережень.

– Інструкцією вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech, яку теж використовують в Україні, забороняється щеплення нею вагітних та жінок, які вигодовують грудним молоком.

Система Orphus