Ви тут:
Суспільство Україна 

Через зупинку блоків АЕС ціна на електроенергію стрибнула на 20%

Після зупинки блоків атомних електростанцій ціна електроенергії за добу стрибнула на 20% у порівнянні з першою половиною червня.

Про це повідомляють Наші гроші, інформує Еспресо.TV.

За даними видання, ціна електроенергії на “ринку на добу наперед” 21 червня виростала до 1569 грн/МВт-год, що на 20% більше, ніж у першій половині червня і майже на 70% більше, ніж середня ціна за травень. Так, у період з 22:00 до опівночі спостерігався дефіцит електроенергії, що призвело до стрімкого зростання ціни у ці години до 2656 грн/МВт-год.

У виданні нагадали, що 13 червня у холодний резерв було зупинено блок №4 Запорізької АЕС потужністю 1 тис. МВт, а у п’ятницю 18 червня відбулася аварійна зупинка блоку №2 Хмельницької АЕС. Після відновлення роботи ХАЕС-2 ціна електроенергії на вівторок 22 червня знизилася до 1339 грн/МВт-год, що все одно у півтора раза дорожче від травневої ціни.

На початку червня в Україні також виник дефіцит електроенергії на “ринку на добу наперед” о 22:00 вечора.

1 червня у Міненерго відбулася нарада під керівництвом міністра Германа Галущенка, за результатами якої міністерство звернулося з листом до НКРЕКП з пропозицією, зокрема, ввести тимчасову заборону трейдерам та електропостачальникам подавати заявки на продаж електроенергії на РДН.

“У травні Україна з ініціативи Міненерго тимчасово до 1 жовтня заборонила імпорт електроенергії з Білорусі та Росії. Перед цим з заявою про обмеження імпорту е/е з цих країн до уряду звернулася ДТЕК”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Енергоатом

Система Orphus