Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Біля Полтавської ОДА протестували проти впровадження ринку землі

16 червня на площі біля Полтавської обласної державної адміністрації відбувся мітинг фермерів та приватних землевласників Полтавщини. Вони вимагали ветувати закон про продаж землі сільськогосподарського призначення та проведення Всеукраїнського референдуму з питання ринку землі.

“Ще другого квітня ми розпочали збір підписів проти впровадження в Україні ринку землі. Ті закони, які зараз ухвалені, вони не на користь фермерам, вони на користь олігархам. У фермерів зараз немає коштів, щоб купити гарну техніку, насіння високої якості, щоб отримати гарний урожай й достойні статки. Тому ми будемо неконкурентоздатні на ринку землі. Хто гарантує, що землю не скуплять іноземці та великі агрохолдинги? Хто може нам гарантувати, що ми будемо впевнені у завтрашньому дні і зможемо працювати на своїй землі? Тому ми проти цього закону. Такі важливі питання, що стосуються продажу землі, потрібно вирішувати на референдумі”, – зазначив голова Полтавського обласного об’єднання фермерів і приватних землевласників ім. Героя України, Героя Небесної сотні Віктора Чміленка Василь Бурлака.

У мітингу взяли участь і представники політичних партій. Зокрема, перед присутніми виступила лідерка ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко.

Вона підтримала учасників зібрання і зазначила, щоб земля працювала в інтересах українців, обробляти її повинні українські селяни. І їм потрібно створити всі умови для розвитку їх господарства.

Учасники зібрання підготували звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова та голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького з вимогою не впроваджувати в Україні ринок землі, а питання її купівлі-продажу вирішувати тільки шляхом референдуму.

Нагадаємо, 2 квітня на площі біля Полтавської ОДА аграрії та власники земельних ділянок протестували проти відкриття ринку землі. Під час акції протесту збирали підписи за проведення протягом року Всеукраїнського референдуму, що стосується продажу земель сільськогосподарського призначення.

Система Orphus