Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Барви дитинства”: у Полтавському художньому музеї відкрилася виставка робіт дітей з аутизмом

Сьогодні, 11 червня, у Полтавському художньому музеї “Галерея мистецтв” відкрилася виставка робіт молодої талановитої художниці Ніки Дядюк та дітей з аутизмом і РАС, яких вона навчає.

Маючи діагноз, дівчина відчайдушно захоплюється малюванням. Це наблизило її до суспільства та допомогло знайти своє місце у ньому. І тепер вже вона робить це життя ближчим до інших дітей з аутизмом. Завдяки її заняттям та майстер-класам дітки з особливими освітніми потребами також мають шанс на соціалізацію та адаптацію у суспільстві.

Виставку “Барви дитинства”, на якій презентовані роботи Ніки та її шести учнів, організувала Благодійна організація “Зернятко”, щоб показати: соціалізація особливих дітей важлива і можлива, головне – мати мрію, прагнення і захоплення.

“Ця виставка – наш маленький початок. Даний проєкт реалізується лише пів року. Дякуємо всім, хто нас підтримує, не дає здаватися та допомагає створювати позитивне життя для дітей з аутизмом. Ми йдемо вперед!”, – говорить засновниця БО “Зернятко” Людмила Іващенко.

Мама художниці Ніки Вікторія Дядюк говорить: головне у будь-якій справі – спробувати.

“Все реально. Ми маємо намір вступати до Інституту мистецтв. Маємо намір влаштуватися на роботу. Головне – не опускати руки, любити свою дитину і сприймати такою, якою вона є. Я дуже вдячна людям, які допомагають моїй дитині, викладачам. Ці люди щодня вкладають у мою дитину нові знання. Хочу, щоб кожна людина, яка вийде з цього залу, зрозуміла, що все це стереотипи і проблеми, насправді, у голові. Я не вважаю, що наші діти мають вади. Вероніка, наприклад, не вміє брехати: вона, що думає, те і говорить. А багато людей “одягають маски”… Краще бути щирими”, – зазначає Вікторія Дядюк.

Для дітей, які прийшли подивитися на виставку, Ніка провела майстер-клас. Разом вони намалювали янгола-охоронця.

Система Orphus