Антигерой Мбаппе: Швейцарія створила найгучнішу сенсацію Євро-2020

Фіналісти чемпіонату Європи 2016 року припинили свій турнірний шлях вже на стадії 1/8 фіналу.

Як повідомляє sport.ua, з Францією Швейцарці почали матч досить зібрано, проте в атаці Шакірі і Емболо було непросто проти габаритних Варана і Кімпембе. Французи відразу позначили свою перевагу, захопили ігровий снаряд і стали набирати відсотки в графі «володіння м’ячем. І тут, звідки не візьмись, Цубер навісив на лінію воротарського, звідки високий Сеферович головою ідеально пробив в лівий нижній кут – 0:1!

«Триколірні» не подали і виду хвилювання. Підопічні Дешама розіграли м’яча з центра поля і продовжили свої нехитрі атаки, які добротна команда Петковича вдало читала і ліквідовувала. Можна згадати постріл Рабьо з 20-ти метрів, але більше в першому таймі команди не стали тішити своїх фанатів.

Після перерви Коман змінив Лангле і за іменами атака французів набула ще більшої міці і креативу. Але момент виник саме біля воріт Франції. Емболо прострілив справа на самотнього Сеферовича, а той в метрі від порожніх воріт махнув повз м’яч! Минуло дві хвилини і один з кращих на полі Цубер втік від Павара, але той у своєму штрафному збив гравця «Айнтрахта» – пенальті.
Подумалося, що забий швейцарці другий гол, французи викинули би «білий» прапор, але Бензема щось нашептав на вухо своєму кіперу і Льоріс взяв удар Родрігеса з «точки». І тут на полі все змінилося просто кардинальним чином!
У наступній же атаці Мбаппе віддав на Бензема і кращий бомбардир Франції на Євро-2020 пробив повз Зоммера – 1:1. А ще за дві хвилини феєричний Карім зробив дубль – цього разу йому асистував Грізманн — 2:1.

Швейцарія зажурилася і знову пропустила. Свій класний удар здалеку продемонстрував Погба. Круглий залетів прямо в «дев’ятку» воріт Зоммера — 3:1.

Але і це ще був не кінець – Сеферович у своєму стилі головою вдруге пробив Льоріса – 3:2, а незабаром і Гавранович забив третій, але зробив це з офсайду. Та як виявилося, для Гаврановича це була розминка, адже на 92-й хвилині форвард загребського «Динамо» глибоко шокував всю Францію і змусив божеволіти від щастя Швейцарію — 3:3.

BUCHAREST, ROMANIA – JUNE 28: Mario Gavranovic of Switzerland celebrates after scoring their side’s third goal during the UEFA Euro 2020 Championship Round of 16 match between France and Switzerland at National Arena on June 28, 2021 in Bucharest, Romania. (Photo by Justin Setterfield/Getty Images)

Гра перейшла в овертайм. Французи точно не хотіли ризикувати і дотягувати до серії післяматчевих пенальті. Буквально зі старту третього тайму Павар пробив під поперечину, але Зоммер витягнув м’яча. На цьому гра заспокоїлася, команди вже ходили по полю майже пішки і чекали серію одинадцятиметрових ударів. У ній кращими виявилися… швейцарці і вирішальний пенальті не забив Мбаппе і взяв Зоммер — 4:5.

Швейцарія — головна сенсація 1/8 фіналу.