Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Актуальні питання розвитку правової спроможності територіальних громад на Полтавщині: у Карлівці відбувся кущовий семінар

У Карлівській міській раді відбувся кущовий семінар щодо розвитку правової спроможності територіальних громад. Говорили про ринок землі, проблеми медичної галузі, необхідність облаштування полігонів для сміттєзвалищ, інвентаризацію земельних ділянок під лісосмугами, призначення житлових субсидій та успішний досвід Полтавської області щодо впровадження децентралізації.

Зокрема, перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко зазначив, що сама адміністративно-фінансова децентралізація не може розглядатись, як гарантія вирішення усіх соціально-економічних проблем на регіональному чи місцевому рівні. Проте світовий досвід чітко вказує нате, що перерозподіл влади та ресурсів розглядається в розвинених країнах, як один із системних інструменті врегулювання макроекономічної стабільності.

“Децентралізація вважається однією з найуспішніших реформ. Ми також бачимо підвищення рівня обізнаності населення, поінформованості, усвідомлення того, що така реформа покращує послуги і наближає їх до людей. Особливо важливо, що саме від місцевих мешканців тепер залежить те, як розвивається їхня громада. Прикладом є Карлівська територіальна громада, яка цьогоріч стала лідером  обласного конкурсу “Екологічні ініціативи”. Подані проєкти мешканці активно підтримали голосуванням. Тож саме завдяки небайдужості людей у громаді реалізують три екологічні проєкти за співфінансування з обласного бюджету”, – сказав Олександр Лемешко.

Подібні семінари, за підтримки Регіонального центру з надання вторинної правової допомоги у Полтавській області, планують також провести у Великій Багачці, Котельві та інших громадах.

Система Orphus