Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

36 громад Полтавщини отримають кошти на підключення до оптичного інтернету

Майже 100 тисяч жителів Полтавщини вперше зможуть підключитися до оптичного інтернету.

Про це повідомив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов

“Для цього держава виділяє кошти для 36 громад області в межах проєкту «Інтернет-субвенція», ініційованого Мінцифрою. Швидкісний інтернет отримає 831 заклад соціальної інфраструктури області в 282 селах. Це заклади освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту, ЦНАПи та місцеві пожежно-рятувальні підрозділи”, – повідомив він.

Далі громади, що пройшли відбір, визначатимуть провайдерів, які й розбудовуватимуть оптичну мережу.

Соцзаклади, підключені за кошти субвенції, отримають безкоштовний швидкісний інтернет до кінця 2022 року.

Відповідне фінансування – 40,5 мільйонів грн. Швидкісний інтернет отримає 831 соціальний заклад області: 96 шкіл, 86 дитсадків, 4 заклади позашкільної освіти, 211 будинків культури, 180 бібліотек, 221 ФАП, 8 лікарень, 2 поліцейські ділянки, 1 пожежна частина, 7 закладів Мінсоцполітики, 13 ЦНАПів та віддалених робочих місць для працівників Центрів адмінпослуг.

Далі громади, що пройшли відбір, проведуть тендери на визначення провайдерів, які й розбудовуватимуть мережу. Також для соцоб’єктів за рахунок субвенції буде забезпечене покриття Wi-Fi-мережею.

Прийом заявок тривав до 28 травня через додаток «Дія». Пріоритетність визначалася за формулами, визначеними в постанові Кабінету міністрів, які враховують кількість жителів сіл і кількість об’єктів соціальної інфраструктури.

Нагадаємо, сьогодні Кабмін затвердив розподіл коштів інтернет-субвенції для 670 громадам  для реалізації проєкту “Інтернет-субвенція”. 

“Тепер громади, що пройшли відбір, отримають гроші з держбюджету, потім проведуть прозорий тендер, після чого провайдери почнуть розбудовувати мережу”, – йдеться у повідомленні пресцентру ініціативи “Децентралізація”. 

Результати розподілу коштів можна переглянути в дашборді. Тут також можна подивитися перелік громад та сіл, кількість соцзакладів, які отримають підключення до інтернету, суми фінансування та усі ключові КРІ. Можна також перевірити свою громаду. 

Загаломм в Україні за рахунок коштів субвенції та за умови ефективних закупівель на рівні громад до оптичного інтернету буде вперше підключено 3652 сіл, у яких понад 11 тисяч соцоб’єктів. Серед них: 

  • 1,4 тисяч шкіл та 1,2 тис. дитячих садочків
  • 2,9 тисяч медичних закладів
  • 2,2 тисяч бібліотек
  • 2,9 тисяч будинків культури, сільських клубів
  • 350 віддалених робочих місць працівників ЦНАПів

Крім того, для кожного з них за рахунок субвенції буде забезпечене покриття Wi-Fi-мережею. Так, кожен із відвідувачів зможе скористатися швидкісним інтернетом. Важливо: соцзаклади, підключені за кошти субвенції, отримають безкоштовний швидкісний інтернет до кінця 2022 року.

Система Orphus