Ви тут:
Суспільство 

3 червня – Всесвітній день велосипеда

3 червня відзначається Всесвітній день велосипеда.

Велосипед – це дуже тихий, надійний, корисний для здоров’я і екологічний вид транспорту. У багатьох країнах світу є розвинена інфраструктура для велосипедистів, а велосипед вважається повноцінним видом транспорту нарівні з автомобілем. На честь цього корисного винаходу встановлено свято 3 червня. Цей день також відзначають всі велосипедисти – як професіонали, так і любителі, передає УНІАН.

Історія Всесвітнього дня велосипеда

Велосипед як вид транспорту з’явився майже 200 років тому. У 1818 році німецький професор барон Карл фон Дрез запатентував перший двоколісний самокат. Пізніше багато виробників почали випускати свої версії цього транспорту. У 1830-их роках Коваль Кіркпатрік Макміллан вперше спроектував велосипед з сідлом і педалями, схожий на сучасний.

У 1990-их роках велосипед став популярним видом транспорту в Європі. Але до недавнього часу власного свята винахід не мав. Лише у 2018 році Генеральна Асамблея ООН заснувала нове свято Всесвітній день велосипеда, а датою вибрала 3 червня.

Традиції Дня велосипедистів

Кращий спосіб відзначити це свято – відправитися в поїздку або велопробіг, приїхати на роботу на велосипеді, або орендувати цей транспорт для прогулянки. Їздити на велосипеді не тільки приємно, але і корисно, адже це зміцнює серцево-судинну систему, знімає стрес і допомагає скинути зайву вагу. Сьогоднішнє свято – хороший привід навчитися кататися на велосипеді, якщо ви ще не вмієте.

До цієї дати приурочують різні велопробіги та змагання, відкривають нові маршрути, організовують благодійні поїздки. Також в День велосипеда підіймаються питання захисту навколишнього середовища, оскільки цей транспорт вважається дуже екологічним.

Система Orphus