Ви тут:
Суспільство 

18 червня збирають сон-траву: народні прикмети

18 червня у народі відзначають Дорофіїв день. Також у п’ятницю святкують День стійкої гастрономії і День дільничного інспектора поліції в Україні. 

Дорофіїв день – на честь священномученика Дорофея Тирського (3-4 століття). Він служив єпископом у фінікійському місті Тир. У період гоніння на християн за часів імператора Діоклетіана переховувався від язичників. У період правління Юліана Відступника єпископ прийняв мученицьку смерть.

У п’ятницю іменини відзначають Гнат, Дорофей, Ігор, Костянтин, Леонід, Маркіян, Федір, пише maximum.fm.

Наші предки говорили, що Дорофей приносить найкоротші ночі в році, називаючи їх горобиними. Оскільки в цей час процвітала сон-трава, то говорили, що сни є віщими. Вважалося гарним знаком, коли людині снилась молода дівчина або хлопець. Розповідали про те, що сон-трава цвіте ночами, і її потрібно збирати, використовуючи спеціальні замовляння і проводячи різні обряди. Наприклад,  впізнати “правильну” сон-траву, яка підходить для різних відварів, можна, якщо опустити її в джерельну воду в період повного місяця – добре, за прикметою, якщо вона заворушиться, передає РадіоТрек. Також вважали, що нечиста сила дуже боїться сон-трави, використовували її для різних обрядів. 

Народні прикмети

Гарна погода на день Дорофея – буде хороший урожай зерна.

Вітер 18 червня дме зі східного боку – літо буде вітряним і дощовим.

Якщо виполоти всі бур’яни вранці на Дорофея, то вони, за прикметою, більше не з’являться.

Що не можна робити у цей день

У таке свято краще уникати конфліктів.

Не можна ділитися чужими проблемами або таємницями.

Намагайтеся виключити спілкування з незнайомими людьми.

Фото: ілюстративне

Система Orphus