Ви тут:
Суспільство 

12 червня – Всесвітній день боротьби з дитячою працею

Всесвітній день боротьби з дитячою працею встановлено у 1997 році Міжнародною організацією праці задля привернення уваги громадськості до проблем дитячої праці та необхідності здійснення заходів щодо її ліквідації.

Державна служба України з питань праці здійснює державний нагляд та контроль за дотриманням законодавства про працю юридичними та фізичними особами, які використовують найману працю, зокрема працю неповнолітніх.

В Україні праця дітей має свої особливості, які прописано у Кодексі законів про працю. Так, наприклад не допускається прийняття на роботу осіб молодше 16 років (як виняток, за наявності згоди одного із батьків, можуть прийматися неповнолітні, які досягли 15 років).

У трудових відносинах діти від 16 до 18 років прирівнюються у правах до повнолітніх, проте в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток і деяких інших умов праці користуються значними пільгами.

Дитяча праця, яка має вимушений характер карається законном, адже схильна набувати своїх найгірших форм та завдавати непоправну шкоду фізичному, психічному, розумовому і моральному розвитку дітей.

Система Orphus