Ви тут:
Суспільство 

10 червня – Вознесіння Господнє: що не можна робити в цей день

Свято Вознесіння щороку припадає на 40-й день після Великодня. Вознесіння є перехідним святом, його дата залежить від дати святкування Великодня і випадає на 40-й день після Світлого Христового Воскресіння. Це завжди четвер.

Згідно з Євангелієм, Ісус Христос після свого воскресіння з мертвих сорок днів перебував на землі серед своїх учнів і пастви. На сороковий день Спаситель зібрав апостолів у передмісті Єрусалима Віфанії на горі Елеон, благословив їх і вознісся на небо. Тож у цей день святкують закінчення його земного шляху, а також згадують про обіцянку другого пришестя, пише РадіоТрек.

Звичаї та традиції

У народі вважали, що в цей день весна остаточно переходить в літо, стає по-справжньому спекотно, відцвітають сади. Найперша традиція свята — вмитись ранковою росою, щоби зберегти молодість, життєву силу та красу. Вона нібито має особливу цілющу силу в такі свята.

Як і багато інших православних свят, Вознесіння Господнє увібрало в себе побутові народні традиції і навіть давні язичницькі звичаї. Так, на свято водили хороводи на честь майбутнього хорошого врожаю, в деяких місцях влаштовували веселі гуляння.

Господині на Вознесіння пекли пироги з начинкою з зеленої цибулі, а також особливу хлібну випічку – «драбинки», на яких обов’язково робили сім «перекладин», що символізують сходи (за кількістю небес апокаліпсису).Ці коржі освячували в церкві та з частуванням вирушали в гості до рідні.

Що не можна робити у цей день

Не можна працювати: ні вдома, ні на городі, ні в полі. Навіть прибирати, прати чи шити. Як і в будь-яке інше з 12 головних свят — це великий гріх.

Не можна плювати на землю та смітити. Адже, вважають, Ісус ходить по вулицях та спостерігає за вчинками кожного.

Система Orphus