Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Зміни в призначенні субсидій: Кременчуцька міськрада направила звернення до Президента, Кабміну та Верховної Ради

Депутати Кременчуцької міської ради направили звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо запровадження зміни до системи призначення субсидій. Звернення прийняли на пленарному засіданні V сесії Кременчуцької міської ради.

Про це повідомляє сайт Кременчуцької міськради.

Зокрема, у зверненні зазначається, що з 1 травня 2021 року Уряд запровадив по суті нову систему призначення субсидій для українців.

Після чого кожна родина, яка отримує субсидію, для її переоформлення повинна заново здати заяву і декларацію доходів і видатків. Тобто близько 3 млн. родин зобов‘язані знов зібрати купу довідок та виписок для того, щоб отримати допомогу від держави. Організувати процес перепризначення субсидій, не порушуючи діючі норми карантинних обмежень, не можливо.

У депутатському зверненні йдеться про те, що після реформи системи субсидій, з 2015 року субсидію можна було отримати лише за заявою громадянина. А переоформлення субсидій відбувалося автоматично. Без потреби подачі нових заяв, стояння в чергах та подання нових декларацій і довідок. Окрім того, представники депутатського корпусу звертають увагу керівництва держави на те, що ще одним ударом для субсидіантів стало рішення щодо ліквідації комісій місцевих органів влади з призначення субсидій, оскільки саме ці комісії розглядали різні життєві ситуації претендентів на субсидії, винятки з правил та особливості кожної родини. Станом на сьогодні – біля 40% субсидій було призначено саме цими комісіями. Тож ліквідація комісій призведе до втрати права на отримання допомоги від держави значної кількості українців.

З огляду на це, Кременчуцька міська рада, як представницький орган територіальної громади, звертається до Президента України, як гаранта Конституції України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України та вимагає негайно:

– Скасувати постанову Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 420 Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо нововведень в оформленні та призначенні субсидій;

– Переоформити всім субсидіантам на новий термін належні їм субсидії в автоматичному режимі;

– Відмовитися від подачі декларацій субсидіантами, натомість здійснювати призначення субсидій, використовуючи бази даних органів державної влади, Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби;

– Повернути нормативи нарахування субсидій, які діяли в опалювальні періоди 2016-18 років;

– Внести на розгляд ВРУ проєкт Змін до Закону про держбюджет на 2021 з метою додаткового фінансування програми субсидій в Україні.

Система Orphus