Ви тут:
Суспільство Україна 

Зеленський відвідав Національний музей історії України у Другій світовій війні

У День перемоги над нацизмом Президент Володимир Зеленський відвідав Національний музей історії України у Другій світовій війні та оглянув експозицію виставок “Історія Другої світової війни” та “Україна. Незакінчена війна”.

Генеральний директор музею Іван Ковальчук та завідувач відділу науково-просвітницької роботи Дмитро Гайнетдінов ознайомили Главу держави з виставкою “Український Схід”, повідомляють в Офісі Президента.

Ця експозиція заснована та розвивається з 2015 року. У ній представлені предмети та артефакти, які розкривають особисті історії не лише бійців, які захищали територіальну цілісність України, а й мирних мешканців, котрі опинилися в умовах бойових дій. Зокрема, серед експонатів у інсталяції “Сіра зона” представлені речі та дитяча гойдалка з селища Золоте-4, посічені мінометним вогнем.

Читайте також: Звернення Президента України з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

На виставці також є автомобіль майора ЗСУ, Героя України Андрія Кизила, який загинув унаслідок мінометного обстрілу неподалік Авдіївки.

Президент зробив запис у книзі почесних гостей, у якому подякував колективу музею за збереження нашої історії.

“Вражає, сильно і страшно. Дякую, що зберігаєте історію. Це наша історія. Це наші люди. Наші герої, наші перемоги і втрати. Ми переможці Другої світової війни, але з втратами 8 мільйонів людей. Вічна пам’ять”, – написав Глава держави.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський вшанував пам’ять загиблих у Другій світовій війні.

Система Orphus