Ви тут:
Спорт Суспільство 

Збірна України самбо здобула на чемпіонаті Європи 14 медалей

У Лімассолі завершився чемпіонат Європи.

Про це повідомляє sport.ua.

У Лімассолі змагалися три вікові категорії – чоловіки і жінки, юніори і юніорки (20 років і молодші), юнаки і дівчата (до 18 років).

Турнір серед дорослих проходив з трьох розділів – жінки і чоловіки (спортивне самбо), чоловіки (бойове самбо). Наша головна команда здобула 14 нагород (6 золотих, 3 срібних і 5 бронзових), а також взяли два кубки у командному заліку (золотий з бойового розділу, срібний – у змаганнях жінок).

«2021 року зменшилася кількість вагових категорій – із дев’яти до семи, що підняло рівень конкуренції і цінність кожної медалі, – каже президент Національної федерації самбо України Вадим Рогач. – Наш вид спорту тимчасово прийнятий до олімпійської родини, тому потроху наближаємося до стандартів єдиноборств – дзюдо. класичної, вільної, жіночої боротьби. Це – великий комплекс змін: як організаційних, так і суто спортивних.

У бойовому самбо ми повторили європейський успіх 2018 року, коли в Афінах вперше посунули у цій дисципліні з першого місця росіян, для них тоді це було великим сюрпризом, – продовжує головний тренер національної команди Михайло Руденко. – Тепер же всі розуміють, що ми здатні так «шокувати» на регулярній основі. Адже навіть в нинішніх умовах пандемії ми дотримуємося планового підходу – проводяться спеціалізовані збори, як і зараз, коли команди зі всіх трьох вікових категорії перед першістю провели тиждень інтенсивної підготовки».

«Антична тема, якою я цікавлюся, вже вдруге приносить мені успіх – три роки тому в Греції і зараз на Кіпрі, – розповідає старший тренер збірної з бойового самбо Сергій Грабовський. – Додам, що афінський чемпіонський тріумф повторили Владислав Руднєв і Анатолій Волошинов. А от для Петра Давиденка – це перше «золото» континентального форуму».

Система Orphus