Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

За кошти ДФРР на Полтавщині реалізують сім проєктів на 118,8 млн грн

Цьогоріч за кошти Державного фонду регіонального розвитку у Полтавській області будуть реалізовуватися сім проєктів. Передбачено 118,8 млн грн. З них надійшло вже 7,9 млн грн.

Проте, як зазначила т.в.о. директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Олена Онупко, щодо двох проєктів потрібно внести зміни в існуюче розпорядження.

“На 2021 рік у нас конкурсний відбір регіональною комісією пройшли шість проєктів. Наразі, відповідно до розпорядження Кабміну, затверджено шість проєктів. Водночас, було засідання регіональної комісії 19 травня, на якому погоджено реалізацію ще одного проєкту у місті Лохвиця і додатково довиділено фінансування на Кременчуцький онкодиспансер. Тож у Полтавській області будуть реалізовуватися сім проєктів, але щодо двох будуть ще внесені зміни в існуюче розпорядження”, – пояснила вона.

 

Цьогогіч з ДФРР на Полтавську область передбачено 118,8 млн грн. З них уже надійшло 7,9 млн грн – це 6,6%.

Зокрема, за кошти ДФРР реалізується проєкт з реконструкції Полтавського обласного клінічного онкодиспансеру в місті Полтава. Загальна кошторисна вартість проєкту 559,3 млн грн. Залишкова – 557,9 млн грн. Проєкт розрахований на три роки. У 2021 році фінансування з ДФРР передбачене 20 млн грн. Стільки ж – 20 млн грн – з обласного бюджету. Перший транш очікують у серпні 2021 року. Наразі тривають тендерні процедури.

Реконструкція з добудови будівлі ренгендіагностичного кабінету Кременчуцького обласного онкологічного диспансеру. Загальна кошторисна вартість проєкту – 201,8 млн грн. Залишкова вартість – 181,8 млн грн. Період реалізації проєкту – з 2021 по 2023 роки. Фінансування цьогоріч складає 22,8 млн грн. Обласний бюджет – 10 млн грн. Наразі готовність об’єкта становить 21%.

Будівництво басейну у місті Миргород. Загальна кошторисна вартість 115,5 млн грн. Залишкова – 109,9 млн грн. Період реалізації – три роки. Фінансування з ДФРР – 7,2 млн грн. Бюджет Миргородської громади виділив 1,2 млн грн. Також на даний проєкт планують спрямувати кошти субвенції соцекономрозвитку близько 20 млн грн. Наразі з ДФРР уже надійшло 2 млн грн першого траншу.

“Сюди плануємо також залучити державну субвенцію. Цього року близько 30 млн грн. Сукупна кількість коштів на даний об’єкт у 2021 році, які ми маємо освоїти, – близько 50 млн грн”, – зазначив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Реконструкція спортивного залу з добудовою побутових приміщень Демидівської ЗОШ Решетилівської громади. Загальна кошторисна вартість 19,2 млн грн. Залишкова варітсть 5,4 млн грн. Цей рік є останнім щодо термінів реалізації даного проєкту. Цьогоріч ведуться роботи з внутрішнього опорядження приміщення та добудовуватиметься котельня для опалення спортивного залу. На сьогодні з ДФРР спрямовані 1,4 млн грн. Загалом, за проєктом ДФРР передбачено 4, 8 млн грн. З бюджету Решетилівської громади уже виділено 0,6 млн грн. Термін завершення – кінець вересня 2021 року.

“Це, дійсно, довгобуд. У нас були питання щодо коригування проєкту, бо ним спочатку не було передбачено систему опалення. Зараз буде збудована окрема котельня. Це останній рік, коли цей об’єкт може бути профінансований з ДФРР. Тому маємо цього року його завершити”, – прокоментував Олег Синєгубов.

Реставрація Полтавської обласної філармонії. Загальна кошторисна вартість проєкту 91,9 млн грн. Залишкова – 58 млн грн. Цей проєкт реалізується з 2026 року. Але за кошти ДФРР він реалізується лише перший рік. Цьогоріч заплановано 45 млн грн з ДФРР (надійшли 1,5 млн грн), а з обласного бюджету виділено 13 млн грн (використано 1,8 млн грн). Будівельна готовність об’єкта – 61%. Планують завершити у серпні, щоб відкрити до 30-річчя з Дня незалежності України.

Реконструкція нежитлового приміщення у селищі Більськ під музей комунальної установи “Історико-культурний заповідник “Більськ”. Загальна кошторисна вартість 32,7 млн грн. Період реалізації два роки – 2021-2022 роки. З фонду ДФРР виділено 10 млн грн (3 млн грн надійшли). З обласного бюджету – 2 млн грн. Будівельна готовність наразі 7%.

Ще один об’єкт, який перебуває на стадії затвердження, – це реконструкція будівлі дитячого садка під цех з первинної обробки та переробки молока в селищі Васильки Лохвицької тергромади. Це розвитковий проєкт економічного спрямування, який передбачає комплекс зовнішніх та внутрішніх робіт для пристосування приміщення під цех разом із закупівлею необхідного технологічного устаткування. Загальна кошторисна вартість проєкту 12,8 млн грн. Період реалізації – один рік. Кошти ДФРР, які будуть спрямовані, складають 9 млн грн. Бюджет Лохвицької громади – 3,8 млн грн. Також наразі готується проєктна документація для оголошення тендерної процедури.

Система Orphus