Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

З Полтавщини до Путивля: останній в Україні пам’ятник Петровському демонтували і передали до музею тоталітаризму

У селі Новоселівка Зіньківської громади Полтавського району демонтували пам’ятник одному із чільних організаторів Голодомору-геноциду українського народу 1932-1933 рр. Григорію Петровському і перевезли до філії Державного історико-культурного заповідника у Путивлі “Музей монументального мистецтва тоталітарної доби “Парк радянського періоду” в Спадщанському лісі.

Про це повідомляє Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті.

“Скульптура сталінського бузувіра, який був серед організаторів Голодомору-геноциду українського народу 1932-1933 рр., який штучним голодом вбивав мільйони українських селян відтепер є експонатом “Парку радянського періоду”. Дякую за всебічне сприяння щодо виконання закону “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” заступниці голови Полтавської облдержадміністрації Катерині Рижеченко, також Зіньківському міському голові Сергію Максименку, який допоміг з демонтажним обладнанням та директору Путивльського державного історико-культурного заповідника Сергію Тупику, котрий подбав про виділення коштів на транспорт і пальне”, – розповів регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

На офіційній сторінці у фейсбуці громадського проєкту “Декомунізація. Україна” його координатор , очільник громадської організації “Світанок” Вадим Поздняков сповістив, що це був останній в публічному просторі України монумент Петровському.

Василь Міхеєв, колишній голова Новоселівської сільської ради (нині старостат межах Зіньківської територіальної громади) у офіційних відповідях керівництву Інституту нацпам’яті та громадськості протягом кількох років називав монумент комуністичному злочинцю “пам’ятником невідомо кому”, стверджуючи, що “немає доказів, що це взагалі пам’ятник Григорію Петровському”.

“Пам’ятник у селі є, але я не можу стверджувати, що це Петровський, немає цьому жодного підтвердження”, – публічно заявляв Василь Міхеєв.

Громадськість оцінювала дії Міхеєва як саботаж декомунізаційного законодавства.

Довідково: Григорій Петровський – комуністичний державний і політичний діяч Російської імперії та СРСР. Соратник Лєніна і Сталіна. Депутат IV Державної думи Російської імперії. Випусковий редактор більшовицької газети “Правда”, один із ініціаторів створення ВЧК, яка є відповідальною за жахіття “червоного” терору на окупованих територіях Російської імперії. Петровський причетний до знищення українського національного руху та голодоморів. У 1922 р. з боку УРСР підписав Договір про утворення СРСР.У 1922-1937 роках-один із заступників голови ЦВК СРСР. У 1937-1938 роках-заступник голови Президії Верховної Ради СРСР. У 1919-1938 роках – член Політбюро ЦК КП(б)У. Місто-мільйонник Дніпропетровськ, яке раніше називалося на честь сталінського опричника, у межах декомунізації Верховна Рада перейменувала на Дніпро.

Відповідь Пустовгару О.М.

 

Система Orphus