Ви тут:
Суспільство Україна 

З першого квітня запрацювала нова програма медичних гарантій: що змінилось

З першого квітня запрацювала нова програма медичних гарантій. Держава гарантує ще більше медичних послуг і ще більше закладів, де можна їх отримати.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

В бюджеті на програму медичних гарантій закладено 123,5 млрд гривень. Ми розповідаємо, на які потреби підуть ці кошти та в які заклади можна звертатися за безоплатною допомогою.

Первинна медична допомога. Договори підписали 1848 закладів. Це на 150 більше, ніж минулого року. Кожен третій заклад – приватний або лікар-ФОП. Це означає, що в українців буде ще більший вибір, з яким сімейним лікарем підписувати декларацію та де обслуговуватися. В квітні-травні заклади первинки вже отримали за надані послуги 3,3 млрд грн.

Спеціалізована медична допомога. НСЗУ уклала договори з 1895 закладами. Це на 200 більше, ніж минулого року. 98 надавачів послуг – приватники і вони надаватимуть послуги в рамках програми безоплатно.

Пацієнт зможе сам обрати, до кого звертатися за направленням лікаря: до комунального закладу чи приватної клініки, яка має договір з Нацслужбою. Гроші на це є – за квітень-травень Нацслужба здоров’я виплатила закладам спеціалізованої медичної допомоги понад 6,5 млрд грн.

Цього року НСЗУ виділила кілька напрямів в окремі пакети:

– На «Ведення вагітності в амбулаторних умовах» можна буде стати в 592 закладах. 4 з них приватні.

– Супровід та лікування дорослих та дітей на туберкульоз на первинному рівні здійснюватимуть 434 заклади.

Система Orphus