Ви тут:
Суспільство Україна 

З 15 травня в Україні вступить у дію закон щодо зниження штрафів за нерозмитнені “євробляхи”

В Україні з 15 травня набере чинності закон “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України”

Текст закону опублікований на сайті видання Голос України, інформує Еспресо.TV.

Згідно з текстом документу, він вносить зміни до Митного кодексу. Так, закон знижує штраф на перебування нерозмитненого авто в Україні зі 170 тисяч гривень до 8,5 тисяч гривень. Після сплати штрафу авто можна вивезти за кордон або розмитнити в Україні.

Передбачається, що транспортні засоби повинні бути особистого користування, що були у використанні та з року випуску яких минуло більш ніж 5 років, і які класифікуються за товарними позиціями 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тони) згідно з УКТ ЗЕД. Йдеться про автівки, які станом на 31 грудня 2020 року перебували у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.

Законом виключається необхідність фізособи двічі сплачувати до державного бюджету штраф за нерозмитнену автівку у випадку, коли така сплата вже відбулась при вивезенні цього транспортного засобу з території України (наприклад, з метою зняття його з обліку в іноземній країні).

До 270 днів збільшується строк дії спрощення розмитнення автівок для учасників бойових дій. Але за умови документального підтвердження їх перебування більше ніж 90 днів з дня набрання чинності законом безпосередньо на території проведення операції Об’єднаних сил.

Також, пільгове митне оформлення, яке встановлюється цим законопроектом, не поширюється на транспортні засоби, спеціально призначені для пересування снігом; спеціальні автомобілі для перевезення спортсменів на майданчики для гри в гольф та аналогічні транспортні засоби, а також моторні транспортні засоби, обладнані для тимчасового проживання людей.

“Відповідно до прикінцевих положень законопроєкту, він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через місяць з дня набрання ним чинності”, – йдеться у повідомленні.

Фото: epravda

Система Orphus